Foto: Tīrīšanas laikā redzams, cik netīra kļuvusi Gaismas pils
Foto: DELFI Aculiecinieks

Portāla "Delfi" lasītāja Anda uzņēmusi fotogrāfijas, kurās redzams, cik netīra gadiem ejot, ir kļuvusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Fotogrāfijās redzams, kā vairāki strādnieki no ēkas augšas uzsākuši jumta un fasādes tīrīšanu. Strādniekiem virzoties lejup, iespējams vērot, kā kontrastē Gaismas pils nomazgātās un netīrās daļas.

Ziņots, ka LNB ēkas tīrīšana izmaksās 117 694 eiro. Kopējā tīrāmo daļu platība ir aptuveni 22 000 kvadrātmetru, no tās stikloto virsmu platība ir teju 14 000 kvadrātmetru.

Šī būs ēkas pirmreizējā jeb etalona mazgāšana. Balstoties uz LNB inženieru un tīrīšanas speciālistu aprēķiniem, procesu būtu nepieciešams veikt atkārtoti reizi gadā vai reizi pusotrā gadā. LNB tiks veikta ne tikai fasādes un jumta tīrīšana, bet arī jumta seguma apstrāde ar speciālu līdzekli, kas ļaus nākotnē samazināt gan nosēdumu veidošanos, gan arī tīrīšanas izmaksas.

DELFI Aculiecinieks

Tags

Gaismas pils Latvijas Nacionālā bibliotēka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form