Piektdienas pievakarē tirdzniecības parkā "Alfa" notikusi evakuācija, kuras laikā kinoteātra un veikalu apmeklētājiem nācās meklēt izeju pašiem, jo evakuācijas durvis bijušas slēgtas, portālu "Delfi" informēja vairāki aculiecinieki.

"18. janvārī ap pulksten 21.10 kinoteātrī "Cinamon", skatoties filmu, atskanēja brīdinājums, ka tirdzniecības centrā "Alfa" ir izveidojusies ārkārtas situācija un ir jāpamet telpas," portālam "Delfi" stāstīja kāds aculiecinieks, kas tobrīd tur atradās. "Klausot norādījumiem, visi skatītāji bez panikas vēlējās pamest telpas. Kino zālē netika ieslēgta gaisma, kā rezultātā, zāli pamest varēja tikai pateicoties gaismai, ko raidīja filma (par laimi, tā netika izslēgta)," pieredzēto situāciju apraksta aculiecinieks.

Dodoties pa norādīto izeju, pūlis izgāja cauri vienām durvīm, kuras vaļā turēja kino darbiniece un apsargs. "Šī bija pirmā un pēdējā reize evakuācijas laikā, kad redzējām kādu darbinieku, tālāko ceļu pūlis meklēja pats," uzsver aculiecinieks. Ceļu cilvēki turpināja pa trepēm lejā un, sekojot norādēm, devās uz avārijas izejas durvīm, kuras izrādījās slēgtas.

Aculiecinieki informē, ka aizslēgtās avārijas durvis daži apmeklētāji ar spēku centās atvērt, līdz atlauza tās, lai citi tiktu tālāk.

"Atverot tās, priekšā bija celtniecības žogs, kur apmeklētāji pašrocīgi atbrīvoja ceļu, un pūlis instinktīvi gāja uz priekšu cauri būvniecības laukumam, nezinot, vai pa turieni vispār var izkļūt ārā!" komentēja aculiecinieks. "Atrodot durvis, aiz tām bija mazas, apšaubāma skata trepes, kas, visticamāk, domātas būvniecības procesam, nevis evakuācijai." Pie šīs izejas izveidojās pamatīgs cilvēku sastrēgums. Lēnā garā cilvēki kāpa pa trepēm lejā, lai izkļūtu ārā no ēkas. "Rezultātā, evakuējāmies apmēram desmit minūšu laikā," stāsta aculiecinieks, piebilstot, ka par laimi viss beidzās veiksmīgi, bet "sajūtas bija baisas, cilvēki bija satraukušies par notiekošo, kad skaļruņos nemitīgi ziņo, ka ir jāpamet ēka, bet metāla evakuācijas durvis ir slēgtas."

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir saņēmis satrauktus cilvēku zvanus un video par šo evakuāciju. "Jautājums tiek risināts, ugunsdrošības inspektori strādā un dosies apsekot ēku," portālam "Delfi" teica VUGD pārstāve Agrita Vītola.

"Visas evakuācijas izejas bija atvērtas, taču vienas durvis tiešām tika atvērtas nedaudz novēloti," portālu "Delfi" informēja tirdzniecības parka "Alfa" sabiedrisko attiecību konsultante Ilze Žūka.

Viņa apliecina, ka šāda situācija nav pieļaujama, jo sistēmai durvis ir jāatver automātiski tiklīdz noskan evakuācijas apziņošanas sistēma. Šobrīd tiek veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu iemeslus.

"Varu apliecināt, ka evakuācija nekādā mērā nebija saistīta ar pašas būves drošumu," apgalvoja Žūka.

Papildus viņa skaidroja, ka pēdējās t/p "Alfa" evakuācijas mācības bijušas vien pāris mēnešus atpakaļ – 2018. gada novembrī. To laikā visas sistēmas strādāja. Arī decembrī, kad tika pārbaudītas ugunsdzēsības sistēmas, visas durvis atvērās automātiski, un nekādas automātisko durvju atvēršanas sistēmas kļūdas netika konstatētas.

Valsts policijā (VP) informē, ka 18. janvārī tika saņemta informācija par drošības riskiem tirdzniecības parkā, likumsargi veica pārbaudi, taču draudi drošībai netika konstatēti, portāls "Delfi" uzzināja VP.Viens no aculieciniekiem par notikušo ir uzrakstījis iesniegumu Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu.

"Delfi" jau ziņoja, ka 11. janvārī spāru svētkus svinēja tirdzniecības parka "Alfa" jaunā piebūve, kas līdz ar jaunuzcelto autostāvvietu tirdzniecības centru paplašinās par vairāk nekā 30 000 m2. Tādējādi kopējā tirdzniecības centra platība sasniegs 100 000 m2, bet nomnieku skaits no pašreizējiem 170 tiks palielināts līdz 250.

Ekspluatācijā jau nodota arī otra centra piebūve – autostāvvieta, kurā papildus izveidotas 500 jaunas auto novietnes, palielinot kopumā to skaitu līdz 1660. Tā apmeklētāju ērtībām pieejama jau no pagājušā gada decembra.

DELFI Aculiecinieks

Source

DELFI Aculiecinieks

Tags

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests VUGD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form