Elvijs Ērglis: Futbola Ziemassvētki
Foto: DELFI Aculiecinieks

Tikko iededzām jau trešo sveci Adventas vainagā un par spīti kārtīga sniega neesamībai Ziemassvētku sajūta kaut solīšiem, tomēr tuvojas. Kādam to rada mūsdienu Adventes laika netņemamās sastāvdaļas - trīsstūru lampiņu iedegšana logos, citam tie ir mandarīnu pieēstie vēderi. Neskatoties uz elektrības cenu pieaugumu, pilsētā iezibas gaisma un veikali viens pēc otra aicina ienirt plašajos iepirkšanās ūdeņos. Kā malā stāvētājs nepaliek arī futbols.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skatoties Latvijas mērogā, jāatzīst, ka lielais futbols devies ziemas miegā, jo tieši šajā laikā pašmāju čempionātā spēlējošie var atvilkt elpu. Pavisam pretēja aina vērojama vecajā Eiropā, tur Ziemassvētku laikā kājbumbas rosība rit pilnā sparā tāpat kā Ziemassvētku tirdziņi pilsētu laukumos. Turklāt ne tikai klubu veikalos, piedāvājot īpašas šim laikam veltītas preces, bet arī uz allaž zaļajiem zālieniem. Piemēram, Britu salās spēlēšana otrajos Ziemassvētkos (saukta par boxing day) kļuvusi pat par tradīciju, kad savā starpā tiekas komandas no vienas pilsētas vai apriņķa.

Savas tradīcijas ir arī citās valstīs. Pašam savulaik nācies sastapties ar Rīgas sadraudzības pilsētas Brēmenes futbola Ziemassvētkiem. Nemaz ne tik lielajā pilsētā (ap pusmiljons iedzīvotāju) futbols ir sports numur viens. "Werder" zaļi baltās krāsas sastopamas ik uz soļa. Katram piektajam redzēsi apvilktu šalli, jaku, cepuri vai ko citu, kas atgādinās par Weserstadion mītošo komandu.
Vecpilsētas ielas piepilda karstvīnu malkojoši ļaudis, pārrunājot ikdienu, svētku brīvdienu plānus un notikumus futbola un handbola laukumos. Werder tam visam ir līdzās, gan ar īpašu Ziemassvētku preču klāstu, gan kluba logo un spēļu noformējumu. Šogad pēdējo mājas spēli pirms Ziemas saulgriežiem zaļi-baltie aizvadīja 10. decembrī, kad tikās ar krāsu brāļiem no Volfsburgas. Tieši šajā mačā "Werder" laukumā devās ar nu jau tradicionālo eglīti uz viņu formastērpiem.

Iespējams, citi to jau pamanījuši, bet tiem, kam šī lieta paskrējusi garām, pačukstēšu, ka uzmanība jāpievērš Brēmenes lepnuma logo. "Werder" allaž izcēlusies ar drosmīgiem dizainiskajiem risinājumiem un ar šo, manuprāt, ir trāpīts desmitniekā. Tieši logotips ir tas, kas Adventes laikā pārtop Ziemassvētku eglītē, protams, ar ierasto "W" tā viducī. Atlaides, īpaši piedāvājumi un emblēmas izmaiņas nav viss, ko muzicējušo dzīvnieku pilsētas futbola komanda ir sagatavojusi.

Bez iepriekšminētā, laukumā futbolisti parasti dodas tērpti sarkanās, citreiz zaļās rūķu cepurēs (arī mēteļos), kā arī pēc mača, neatkarīgi no rezultāta sanākušajiem tiek pasniegtas dāvanas. Protams, ne visiem četrdesmit diviem ar pusi tūkstošiem skatītāju, kas satilpst visādā ziņā zaļajā "Wesser" stadionā, bet kādai daļai apakšstāvā sēdošo noteikti.

Neapšaubāmi lielākā dāvana brēmeniešiem bija uzvara, jo īpaši tāpēc, ka iepriekšējā kārtā sāpīgi zaudēts Minhenes "Bayern" – 1:4. Brēmenieši nospēlēja ar tādu pašu rezultātu, tikai šoreiz četrus vārtus guva paši.

Neskatoties uz to, kāds rezultāts, "Werder" sevi pasniegt māk. Tāpat arī sagaidīt Ziemassvētkus tā, lai smaids vaigā ievilktos katram, kurš atrodas Brēmenē, vienalga pirmo vai tūkstošo reizi.
Ceru, ka savu daļu sniega siltuma šajā Ziemassvētku laikā spēs atrast katrs no mums, neatkarīgi no atrašanās vietas. Priecīgus futbola Ziemassvētkus vēlot!


DELFI Aculiecinieks

Tags

Futbols Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form