Fotoreportāža no Rēzeknes: Kā robežsardze uzsāka vērienīgas simtgades svinības
Foto: DELFI Aculiecinieks

Ceturtdien, 7. novembrī, Rēzeknē pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai", norisinoties vērienīgai Iekšlietu ministrijas iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku vienību parādei, noritēja viens no Valsts robežsardzes simtgadei veltītajiem pasākumiem, portālu "Delfi" informēja Valsts robežsardzē. Notikumu fotoattēlos iemūžinājis "Delfi" lasītājs Andris Zelčs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Robežsardzes simtgadei veltītajā pasākumā varēja apskatīt robežsargu tehniku – apvidus automašīnas "Toyota HIlux", "Nissan Pathfinder", kvadraciklus "Polaris", sniega motociklus "Polaris wide track LX", motorlaivu "Sugar Sand Extreme", kā arī gaisa kuģus "Agusta Bell 206B" un "Agusta 109E Power".

Festivāla parkā noritēja informatīvs pasākums, tehnikas izstāde, kurā varēja skatīt Valsts robežsardzes ieročus, bruņojumu, tehniskos un speciālos līdzekļus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes tehniku un bruņojumu, Valsts robežsardzes koledžas trauksmes grupas ekipējumu un dažādu valstu personu apliecinošu dokumentu paraugus. Tāpat noritēja kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi.

Valsts robežsardze simtgadi svin dažādās Latvijas vietās ar virkni daudzveidīgu pasākumu. Pamatojoties uz 1919. gada 7. novembra Latvijas armijas virspavēlnieka Jāņa Baloža izdoto pavēli par robežsargu priekšnieka amata izveidošanu un robežsargu vienību formēšanu, pirms simts gadiem tika izveidota robežsardze.

Svinības turpināsies arī sestdien, 9. novembrī Rīgas pasažieru ostā, kur ieplānots interaktīvs pasākums laikā no pulksten 10 līdz 15. Interesenti varēs iesaistīties vairākās aktivitātēs, tostarp Valsts robežsardzes patruļkuģa "Rānda" un, labvēlīgu laikapstākļu gadījumā, Valsts robežsardzes helikoptera "Agusta Bell 206B" apskatē.

DELFI Aculiecinieks

Tags

Aculiecinieka ziņas Robežsardze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form