Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāji katru mēnesi algās saņem no diviem līdz septiņiem tūkstošiem latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Un tas notiek apstākļos, kad par vairumu no šiem uzņēmumiem un viņu vadītājiem regulāri tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības. Privāto uzņēmumu vadītāji no līdzīgām nozarēm neslēpj – šādas algas atļauties nevaram.

Lielākās algas ziņā nepārspēta līdere jau gadiem ir SIA "Jelgavas poliklīnika" valdes locekle Anna Zīverte, kas pērn katru mēnesi algā saņēma vairāk nekā septiņus tūkstošus latu. Proti, saskaņā ar valsts amatpersonas deklarāciju kā valdes locekle un ārste Jelgavas poliklīnikā Zīverte algā saņēma 35 641,60 latus. Papildus tam algā un prēmijās turpat poliklīnikā viņa pērn saņēma 25 865,14 latus. Tam vēl klāt pieskaitāmi ienākumi, ko Zīvertei nodrošinājusi ārsta privātprakse tās pašas poliklīnikas paspārnē – 23 631,17 lati gadā. Tādējādi kopā vienas dakteres un poliklīnikas vadītājas ienākumi pērn bija 85 137,91 lats jeb vidēji 7094,83 lati mēnesī.

Ar stipri mazākiem, bet joprojām vērā ņemamiem ienākumiem pērn varēja lepoties arī, tā saucamās, bērnu poliklīnikas vadītāja jeb pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Medicīnas sabiedrība Optima 1" valdes locekle Ingrīda Budrēvica. Viņas ienākumus pērn veidoja darba alga 19 197,34 latu apmērā SIA "Medicīnas sabiedrība Optima 1" un Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras maksājumi 19 793,34 latu apmērā. Tādējādi kopumā gada ienākumi bija 38 990,68 lati jeb vidēji 3249,22 lati mēnesī.
Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāju lielāko algu topā ir arī vēl viens ārsts – SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklis un Jelgavas domes deputāts Andris Ķipurs. Viņa ienākumus pērn veidoja alga Jelgavas domē – 6153,99 lati jeb 512,83 lati mēnesī –, kā arī alga pilsētas slimnīcā – 29 460,78 lati gadā jeb 2455 lati mēnesī. Kopā gada ienākumi Ķipuram bija 35 614,77 jeb vidēji 2967,90 lati mēnesī.

Privātais uzņēmums 'Zemgales veselības centrs", neslēpj, ka šādas algas savai vadībai un galvenajiem mediķiem piedāvāt nespēj. "Mums nav pašvaldības atbalsta dotāciju formā, attiecīgi, lai gādātu par attīstību, bija jāuzņemas kredītsaistības. Mēs nevaram atļauties maksāt lielas algas, tādēļ iztiekam ar to, kas ir, un dzīvojam tagadējos tirgus apstākļos," komentē Zemgales veselības centra valdes loceklis Gundars Prolis.

Pilsētas galvenais pasažieru pārvadājumu kūrētājs Pēteris Salkazanovs paralēli SIA "Jelgavas autobusu parks" valdes locekļa pienākumiem ir arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents. Pērn kā autobusu parka vadītājs viņš algā saņēmis 26 769,45 latus jeb 2230,79 latus mēnesī. Papildus tam 7400 latus Salkazanovs 2008.gadā algā saņēma arī pasažieru pārvadātāju asociācijā. Tādējādi gada kopējie ienākumi Salkazanovam bija 34 169,45 lati jeb vidēji 2847,45 lati mēnesī. Salkazanova virzienā jau gadiem tiek virzīti pamatoti iedzīvotāju, autopārvadātāju asociācijas un paša uzņēmuma šoferu pārmetumi. Uz jautājumu, kādēļ pilsētā autobusi beidz kursēt līdz ar saules rietu, atbilde joprojām nav saņemta. Tāpat kā joprojām gūzma neatbildētu jautājumu ir saistībā ar Jelgavas autoostu. Salkazanovs sēž, kur sēdējis, un par to katru mēnesi saņem gandrīz trīs tūkstošus latu plus dienesta automašīnu un visādus citādus bonusus.

Tāpat, neraugoties uz iedzīvotāju sūdzībām par nebeidzamām avārijām un bojājumiem ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmā, SIA Jelgavas ūdens valdes loceklis Jānis Laizāns katru mēnesi saņem apmēram divus ar pusi tūkstošus latu. Oficiāli Laizāna ienākumus veido tikai alga pašvaldības SIA Jelgavas ūdens. Gadā kopumā viņš saņēmis 27 750,92 latus jeb vidēji 2312, 58 latus mēnesī. Pilsētā runā par to, ka, akceptējot vienu vai otru sadarbības partneri dažādu projektu realizācijai, savs ne tik oficiālais labums var atlekt arī Laizānam.

SIA "Jelgavas tirgus" valdes loceklis Valdis Labanovskis ik mēnesi saņem 1836,26 latus. Tiesa, Labanovska ienākumus veidoja ne vien alga tirgū, kas kopumā pērn bija 22 035,10 lati, bet arī 40 latu liela alga Jelgavas domē, 57 latu liela apdrošināšanas izmaksa no apdrošināšanas akciju sabiedrības "Gjensidige Baltic" un platību maksājums 1133,34 latu apmērā no Lauku atbalsta dienesta. Taču zinot, ka Jelgavas tirgus jau gadiem izskatās pēc noplukušas krāmu bodes, kas bojā pilsētas skatu, ka tam nav nekādu sakarīgu attīstības plānu, par darbiem šajā virzienā vispār nerunājot, nav saprotams, par ko Labanovskim tie tūkstoši tiek maksāti.

SIA "Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) šefs Juris Vidžis jau gadiem ir izcēlies uz pārējo fona ar savu izvairīšanos no atbildības, nesavaldīgumu un pat kliegšanu sarunās ar māju iedzīvotājiem un regulāru saslimšanu katru reizi, kad tuvojas kāda nopietnāka pārbaude. Un par to visu Vidžis pērn, saskaitot kopā algu un arī citus maksājumus, saņēmis 17 718,16 latus jeb vidēji 1476,51 latu mēnesī. Tiesa, tie ir tikai aptuveni aprēķini. Arī par Vidži pilsētā dzirdēts, ka viņam ir iespēja saņemt zināmus sadarbības veicināšanas «pabalstus» no atsevišķiem uzņēmumiem, lai tieši viņu produkciju izvēlētos JNĪP.

Jelgavas pašvaldības komercsabiedrību vadītāju ienākumu tops (alga norādīta mēnesī)
1. SIA "Jelgavas poliklīnika" valdes locekle Anna Zīverte – 7094,83 lati
2. SIA "Medicīnas sabiedrība Optima 1" valdes locekle Ingrīda Budrēvica – 3249,22 lati
3. SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklis un Jelgavas domes deputāts Andris Ķipurs – 2967,90 lati
4. SIA "Jelgavas autobusu parks" valdes loceklis Pēteris Salkazanovs – 2847,45 lati
5. SIA "Jelgavas ūdens" valdes loceklis Jānis Laizāns – 2312, 58 lati
6. SIA "Jelgavas tirgus" valdes loceklis Valdis Labanovskis – 1836,26 lati
7. SIA "Jelgavas neatliekamās medicīniskās palīdzības stacija" valdes loceklis Roberts Beitāns – 1802,67 lati
8. SIA "Jelgavas Nekustamo īpašumu pārvalde" valdes loceklis Juris Vidžis – 1476,51 lati

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form