Noskaidroti labākie Puķu pūķi
Foto: Publicitātes attēli

Sestdien, 23. jūlijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā notika Puķu pūķu piedzīvojums. Tā ietvaros, Puķu pūķu šovā piedalījās septiņas komandas, kuras bija izgatavojušas savus Puķu pūķus. Žūrija visaugstāk novērtēja Puķu Anša (Anša Anševica) un komandas „Puķu meitene „Žozefīne” (Endijs un Lana Apses) braucamrīkus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sestdien, 23.jūlijā, Ziedu dienu Ventspilī 2011 apmeklēja ap 30 000 cilvēku. 1071 no tiem bija reģistrējušies dalībai 34.Latvijas Puķu draugu saietā. Ap 5000 viesu apmeklēja pazīstamā britu mūziķa Pola Janga koncertu.

Puķu draugu saieta dalībnieku grupas pavadīja 29 speciāli apmācīti Ventspils gidi, kas palīdzēja puķu mīļiem iepazīt skaistākos un ziedošākos Ventspils skvērus, parkus un dārzus. Kopā ar ventspilniekiem dārzkopji piedalījās lielās viengadīgo puķu dobes atklāšanā Sarkanmuižas pļavā, kur tapa arī sanākušo kopbilde. Ventspilī pazīstamā fotogrāfa Jura Presņikova uzņemto foto var lejuplādē ikviens interesents Ventspils mājas lapā http://www.ventspils.lv/lat/svetki_ventspili/ziedu_diena/ziedu_dienas_kopbilde/

Jau iepriekš informējām, ka viengadīgo puķu dobē Sarkanmuižas pļavā uz mākslīgi uzbērta vaļņa divdesmit piecos krāsainos puķu apļos  2011.gadā ir iestādīti 10740 vasaras puķu stādi: samtenes, leduspuķes un balzamīnes. 

Visas dienas garumā autobusi ar puķu draugiem brauca lūkoties uz puķu skulptūru Zaķu ģimene, ko plkst. 14:00 atklāja skvērā pie Mazbānīša pieturas „Kalns". Lai izgatavotu  zaķu tēvu, māti un gulošo  mazuli, izmantoti ap 4000 viengadīgo puķu stādu.

Piemiņai no pasākuma dalībnieki saņēma arī Ventspils pilsētas domes speciāli izdotu 24 lappušu biezu bukletu „Ventspils - zaļa, ziedoša, dzirkstoša", kurā apkopota informācija par pilsētas parkiem, dārziem, skvēriem, strūklakām, puķu skulptūrām, skaistākajām dobēm un gaisa dārziem. Tajā atrodams gan to uzskaitījums, gan vēsturiska informācija par to tapšanas un pārtapšanas gaitu. Izdevums papildināts ar bagātīgu fotomateriālu.

Ventspils Tūrisma informācijas centrs izdevis arī pastaigu karti trīs valodās ( latviešu, krievu un angļu) „Ventspils - puķu un strūklaku galvaspilsēta". To bez maksas iespējams saņemt gan tūrisma informācijas centrā, gan  Ventspils tūrisma objektos.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form