Piektdien Rēzeknes domes sēdē pašvaldības deputāti atbalstījuši grozījumus pašvaldības šā gada budžetā, kas paredz par 232 000 latu samazināt no pamatbudžeta ieņēmumiem finansētos izdevumus, un pieņēmuši lēmumu par strādājošo skaita samazināšanu pašvaldības struktūrās, kā rezultātā darbu zaudējuši vēl septiņi cilvēki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Budžeta grozījumus pašvaldība bijusi spiesta veikt, jo pašreizējā ekonomiskajā situācijā nepildās nodokļu ieņēmumu prognoze.

Tādējādi, piemēram, Izglītības pārvaldei atvēlamā finansējuma apjoms samazināts par 64 000 latu, domes administrācijas struktūrvienībām - par 27 000 latu, Pilsētas saimniecības pārvaldei - par 27 000 latu, Kultūras pārvaldei - par 18 000 latu, Sporta pārvaldei - par 7000 latu, bet Sociālās aprūpes pārvaldei - par 14 000 latu.

Vienīgā joma, kuru līdzekļu samazinājums nav skāris, ir sociālie pabalsti.

Sešdesmit šogad darbu zaudējušajiem Rēzeknes pašvaldības iestāžu darbiniekiem piepulcējušies vēl septiņi. Kultūras pārvaldē turpmāk nebūs vadītājas vietnieces, speciālista kultūras jautājumos un lietveža likme samazināta uz pusslodzi. Attīstības pārvaldes "Rēzeknes biznesa centrs" reorganizācijas rezultātā samazināta pusotra slodze, kurai no nākamā gada 1.janvāra pievienosies vēl pusslodze. Par trim štata vienībām tiek samazināts strādājošo skaits arī Sporta pārvaldē.

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC) prognozē, ka pašvaldības nākamā gada budžetā sociālajiem pabalstiem var nākties paredzēt vēl vairāk līdzekļu.

Tai pat laikā Rēzeknes pilsētas kopbudžeta ieņēmumi un izdevumi palielināti par aptuveni 231 000 latu, kas ir Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanai piešķirtais Eiropas fondu finansējums, un to ieviešanai nepieciešamais kredīts Valsts kasē.

Tādējādi pašvaldības kopbudžeta izdevumi varētu būt 22,8 miljoni latu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form