Tukuma novadā sniega dēļ draud iebrukt Zemgales vidusskolas jumts
Foto: DELFI

Naktī no trešdienas uz ceturtdienu lielās sniega slodzes dēļ sācis ieliekties Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts 500 kvadrātmetru platībā. Sniegs sagrāvis arī kādas zemnieku saimniecības kūts jumtu Slampes pagastā, ziņo "Neatkarīgās Tukuma ziņas".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītājs Visvaldis Girgensons laikrakstam pastāstījis, ka aktu zāles jumta metāla konstrukcijas, kas kā lielveikalos veidotas no lentdzelžiem, sniega smagumu nav izturējušas un jumts sācis iesēsties, izveidojot tādu kā bļodu.

"Skolu apsekoja pašvaldības pārstāvji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un būvniecības speciālisti un atzina, ka pašu spēkiem neko darīt nevar, jo tas ir bīstami - jumts jebkuru brīdi var iebrukt. Piektdienas rītā objektā sāks strādāt alpīnisti, kas mēģinās palēnām jumtu atbrīvot no sniega, lai to kaut nedaudz atslogotu," pastāstījis Girgensons.

Lielākas problēmas radot tas, ka aktu zāle atrodas skolas vidū un tai nav iespējams piekļūt ar pacēlāju, tieši šī iemesla dēļ arī bijis sarežģīti jumtu notīrīt.

Jumta konstrukcijas skolas nesenās rekonstrukcijas laikā neesot mainītas, tās esot tās pašas, ko uzlika, skolu ceļot pirms trīsdesmit gadiem. Rekonstrukcijas laikā virs aktu zāles uzlika līmēto jumta segumu un siltinājumu.

Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis atzinis, ka patlaban izdarīts viss, kas bijis iespējams: "Atslēgta elektrība, ūdens, tālāko, jācer paveiks alpīnisti, jo ne ar pacēlāju, ne ar VUGD kāpnēm jumtam piekļūt nevar - tāds ir ēkas projekts. Šobrīd steidzamības kārtā jānoņem sniegs, jo patlaban jumts it kā karājas virs aktu zāles. Pastāv bažas, ka krītot tas varētu izgāzt ēkas sienas. Kad sniegu novāks, uzmontēs stalažas, lai tās balstītu jumta segumu, pēc tam jumta konstrukcijas demontēs." Vienlaikus tikšot izstrādāts projekts un meklēts finansējums jaunas jumta konstrukcijas būvniecībai. Izpilddirektors pieļāva, ka tam tiks prasīts arī valdības atbalsts.

Rudaus-Rudovskis stāstījis, ka par jumtu tīrīšanu dome aizrādījusi jau pirms nedēļas; daudzviet tie arī notīrīti - Tukuma ledus hallei, Tukuma Raiņa ģimnāzijas sporta zālei, Tukuma Sporta un atpūtas kompleksam, Irlavas sporta hallei un Džūkstes pamatskolas jaunajai piebūvei.

Skola nav vienīgā ēka pagastā, kas lielā sniega dēļ cietusi. Nupat sabojāts jumts arī zemnieku saimniecības "Pumpiņas" govju fermai. Lopi negadījumā neesot cietuši, un šobrīd jau pārvietoti uz neskarto fermas daļu. Tiesa, jumts gan būšot jāmaina.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form