Turpinās pārbaudīt Audriņu apkārtnes iedzīvotāju veselību
Foto: stock.xchng

Valdība plāno piešķirt 14 000 latu Rēzeknes novada pašvaldībai, lai turpinātu Audriņu apkārtnes iedzīvotāju un vides monitoringu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzekļus pašvaldībai plāno atvēlēt no šī gada Aizsardzības ministrijas budžeta. Nauda paredzēta feldšerpunktu modernizācijai, medicīniskās diagnostikas iespēju un iedzīvotāju veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanai. Finansiālais atbalsts feldšerpunktu modernizācijai un darbībai atbalsts sniegs ieguldījumu ekonomiski depresīvā novada attīstībā, norāda ministrija.

Pirms desmit gadiem Audriņu pagastā tika uzstādīts trīsdimensiju tālās darbības radars "TPS-117", un toreiz vietējie iedzīvotāji asi iebilda pret to, raizējoties par iekārtas iespējamo negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību.

Pēc radara uzstādīšanas piecu gadu laikā notika Audriņu apkārtnes iedzīvotāju veselības monitorings, kuru finansēja Aizsardzības ministrija. Programmas ietvaros pārbaudīja Audriņu, Dricānu, Kantinieku, Sakstagala, Ilzeskalna, Vērēmu, Ozolmuižas apkārtnes iedzīvotāju papildus veselību, tai skaitā, veiktas asins ainas analīzes un mamogrāfijas izmeklējumi.

Rēzeknes rajona padome no 2003. līdz 2009.gadam par 127 000 latu realizējusi Aizsardzības ministrijas finansētu projektu "Audriņu apkārtnes iedzīvotāju veselības monitorings". Monitoringā netika konstatēta videi un iedzīvotāju veselībai kaitīga ietekme, un tagad iecerēts programmu turpināt.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form