Vīķe-Freiberga: bez informētas sabiedrības demokrātija nav iespējama
Foto: LETA

Bez informētas sabiedrības demokrātija nav iespējama, tā Rīgā notiekošajā pirmajā Austrumu partnerības mediju konferencē, kas veltīta mediju lomai Austrumu partnerībā, atzina bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Kā norādīja Vīķe-Feiberga, mediji ir starpposms starp realitāti notikuma vietā un informācijas patērētāju kaut kur citur, kam ir ierobežots laiks iedziļināties viedokļos un versijās, līdz ar ko medijs kļūst par filtru starp realitāti un lasītāju. "Medijam demokrātiskā sabiedrībā ir izšķiroša loma, un nav reāla demokrātija, ja pilsoņi nav informēti par to, kas notiek valstī," piebilda Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja arī uz mediju lomu miera saglabāšanā pasaulē, sakot, ka cilvēkiem ir svarīgi zināt, ko domā un saka pretējā puse, lai būtu iespējams dialogs.

Kā ziņots, pirmajā Austrumu partnerības mediju konferencē, kas veltīta mediju lomai Austrumu partnerības valstīs, konferences dalībnieki diskutē par izaicinājumiem mediju brīvības jomā un meklē risinājumus mediju integritātes sekmēšanai un mediju vides uzlabošanai Austrumu partnerības reģionā.

Konferencē piedalās vairāk nekā 350 dalībnieku, tostarp mediju jomas eksperti, politikas veidotāji, pētnieki un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrumu partnerības valstīm - Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas, kā arī ES valstīm.

Konferenci organizē Latvijas prezidentūra ES Padomē sadarbībā ar Eiropas Komisiju un ES Ārējās darbības dienestu.

Tags

Armēnija Azerbaidžāna Eiropa Gruzija Latvijas prezidentūra ES Moldova Ukraina Vaira Vīķe Freiberga

Comment Form