Limbažu dome, pieļaujot atsevišķu zemes gabalu privatizāciju pat par 10 santīmiem kvadrātmetrā, nav ievērojusi likuma noteikumus par privatizācijas pieteikumu iesniegšanu un reģistrēšanu un ierobežojumus iegūt īpašumā nomā ar apbūves tiesībām saņemto zemi, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā norāda VK, pašvaldība, pieņemot lēmumus par zemesgabalu nodošanu nomā ar apbūves tiesībām un pēc tam par to pašu zemesgabalu nodošanu privatizācijai, ir rīkojusies pretrunā ar ārējos un pašvaldības pieņemtajos iekšējos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām un veikusi prettiesisku pašvaldības īpašuma nodošanu īpašumā privātpersonām par pazeminātu cenu.

Revīzijā tika konstatēts, ka šādu lēmumu rezultātā Limbažu pašvaldība ir atsavinājusi astoņus tai piederošus zemesgabalus ar kopējo platību 50 784 m2 par cenu, kas ir vismaz par 37 622 latu jeb par 35 % mazāka nekā iespējamā minimālā cena, privatizējot tos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Pieņemot lēmumu par neapbūvēta zemesgabala pašvaldības teritorijā Jūras ielā 71 nodošanu privatizācijai un norādot, ka minētais īpašums nav nepieciešams Valsts pārvaldes iekārtas likumā un likumā Par pašvaldībām noteikto pašvaldības funkciju veikšanai, pašvaldība ir rīkojusies pretēji Limbažu pilsētas teritorijas plānojumā noteiktajam, ka šis zemesgabals ir nepieciešams pašvaldības funkciju veikšanai, uzskata VK.

VK arī norāda, ka zemesgabals Jūras ielā 71, ( 21 184 m2), neievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību par tiesībām mainīt teritorijas atļauto lietošanas veidu no neapbūvētas uz apbūvētu, ir privatizēts par cenu 2167 latu (0,10 Ls/m2), kas ir no 17 līdz 100 reižu mazāka nekā salīdzināmu zemesgabalu pārdošanas cena.

Kā būtisku pārkāpumu Valsts kontrole uzskata arī to, ka Limbažu pašvaldība, nosakot maksu par nedzīvojamo telpu īri ar domes pastāvīgās komitejas lēmumu, ir rīkojusies pretēji likumā Par pašvaldībām noteiktajam, ka tikai dome var noteikt maksu par pašvaldības nedzīvojamā fonda īri (nomu).
Pēc revīzijas VK ir izstrādājusi piecus ieteikumus pašvaldībai, kurus tā apņēmusies ieviest līdz šā gada 31.decembrim.

Revīzija veikta par laika posmu no 2005.gada 1.janvāra līdz 2007.gada 31.decembrim.

 

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form