Foto: Publicitātes foto

Ja vairākas desmitgades par papildu aizsardzību pret automašīnu zagļiem bija jādomā BMW, "Audi" un "Mercedes-Benz" īpašniekiem, tad tagad iezīmējas jauna tendence. Garnadži iecienījuši Dienvidkorejas zīmolu "Hyundai" un "Kia" apvidniekus. Un garnadžus jo īpaši interesē līdz trīs gadiem vecas automašīnas, novērojusi apdrošināšanas akciju sabiedrība "BTA".

Pēdējos trīs gados "BTA" visvairāk atlīdzības pieteikumu no KASKO polises klientiem saņēmusi par "Hyundai" markas automašīnu nozagšanu. Zagļu iecienītākie auto ir vieglā pasažieru un apvidus auto jeb tā dēvētie krosoveri – "Santa Fe", "Tucson" un "Kona", un tos īpaši interesē pēc iespējas jaunāki auto. Gandrīz visi nozagtie "Hyundai" nav vecāki par trīs gadiem.

Īpaši aktīvi noziedznieki dienvidkorejiešu auto "medīja" 2022. gadā, kad tie naktīs tika aizbraukti no pagalmiem un stāvvietām ielu malā, par spīti drošības sistēmām un mobilajās lietotnēs redzamajai informācijai par auto iedarbināšanu. Pērn noziedzīgajā pasaulē pieprasījums pēc šādiem auto saruka, tomēr Tālajos Austrumos ražotu spēkratu saimniekiem joprojām ir pamats uztraukumam.

Četru līdz 10 gadu veco auto grupā "BTA" klientiem visbiežāk nozagti "Mercedes-Benz" markas auto, pat mikroautobusi "Sprinter".

"Modrību nevajadzētu zaudēt arī BMW, "Volvo" un "Volkswagen" (VW) automašīnu īpašniekiem. Lai gan paši šo zīmolu transporta līdzekļi tiek nozagti retāk nekā iepriekšējās desmitgadēs, tie joprojām bieži tiek apzagti. Jo īpaši augsts risks no rīta ieraudzīt automašīnu bez lukturiem, spoguļiem, stūresrata vai kādas citas detaļas ir piecus līdz 15 gadus vecu modeļu īpašniekiem," brīdina "BTA" apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Vēl viena zīmīga tendence, kas īpaši pieņēmās spēkā 2022. gadā, ir automašīnu atslēgu zādzība. Šādi gadījumi konstatēti pat divkārt biežāk nekā pašu transporta līdzekļu aizdzīšana. Atslēgtas lielākoties tiek zagtas jauniem spēkratiem. Divās trešdaļās no visiem gadījumiem bez atslēgas palikušas līdz septiņus gadus vecas automašīnas. Visbiežāk tās pārstāv "Toyota", VW, "Volvo", "Audi" un "Mercedes-Benz" marku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!