Foto: Shutterstock

"Kia Corporation" un "Hyundai Motor Company" paziņojušas, ka kopā ar Korejas Augsto zinātņu un tehnoloģiju institūtu (KAIST) īstenos partnerprojektu, lai izstrādātu nākamās paaudzes autonomās braukšanas sensorus. Šim nolūkam tiks izveidota "Hyundai Motor Group-KAIST On-Chip LiDAR Joint Research Lab", kas atradīsies tehnoloģiju institūtā Dedžonā.

Pētniecības laboratorijas mērķis ir radīt kompaktus mikroshēmas sensorus ar augstu veiktspēju un jaunu signālu noteikšanas tehnoloģiju. Pašbraukšanas segmentā, kur konkurence tikai palielinās, tas dotu būtiskas priekšrocības.

Izmantojot mikroshēmā iebūvētus sensorus, kuriem ar pusvadītāju ražošanas tehnoloģiju pievieno dažādas funkcijas, lidars ir mazāks nekā pēc tradicionālajām metodēm veidotie analogi, savukārt masveida ražošana, izmantojot pusvadītāju izgatavošanas procesus, nodrošina konkurētspējīgas cenas.

Pašreizējie lidaru sensori attālumu līdz objektam mēra, izstarojot gaismu un mērot laiku, kurā tā atgriežas. Nākamās paaudzes metodi sauc par frekvences modulētu nepārtraukto vilni (FMCW), un tas gaismu izstaro ar mainīgu frekvenci, bet attālumu rēķina pēc atgriezušās gaismas frekvences nobīdes. Salīdzinot ar pašreizējām metodēm, šai tehnoloģijai ir mazāks signāla troksnis, tā var noteikt relatīvo ātrumu attiecībā uz objektiem un spēj atpazīt traucējumus no ārējiem gaismas avotiem, piemēram, no saules. Šīs īpašības dod tai priekšrocības nelabvēlīgos laikapstākļos.

Pētniecības laboratorijā strādās aptuveni 30 speciālisti, tostarp Hyundai-Kia Moderno tehnoloģiju institūta komanda un KAIST profesori Sangjons Kims, Sangsiks Kims, Vanjongs Džungs, kā arī Hamza Kurts no KAIST Elektroinženierijas skolas. Visas pētniecības grupas vadīs KAIST speciālisti, un tās iedziļināsies tādās jomā kā silīcija optoelektroniskie mikroshēmas elementi, ātrdarbīgas un jaudīgas integrālās shēmas lidaru darbībai, kā arī lidaru sistēmu optimizācija un verifikācija. Laboratorija darbosies četrus gadus līdz 2028. gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!