Foto: LETA

Februārī Jelgavas novadā, Cenu pagastā uz dzelzceļa pārbrauktuves tika fiksēti vairāki gadījumi, kad pasažieru vilciens bija spiests veikt bremzēšanu un neplānoti apturēt vilcienu, jo kāds transportlīdzeklis pamanījās neievērot ceļu satiksmes noteikumus un, neskatoties uz brīdinošo luksofora signālu, apturēja spēkratu uz dzelzceļa pārbrauktuves.

Ņemot vērā šos gadījumus, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas nekavējoties rīkojās un uzsāka satiksmes uzraudzību attiecīgajā vietā, izmantojot dronu. Kopumā veikti četri satiksmes uzraudzības pasākumi un fiksēti 28 pārkāpumi.

Februārī tika fiksēti vairāki gadījumi, kad transportlīdzekļu vadītāji neievēro ceļu satiksmes noteikumus dzelzceļa pārbrauktuves tuvumā Jelgavas novadā, Cenu pagastā. Noteikumu pārkāpšana šajos gadījumos ietekmēja ne tikai pašu transportlīdzekļa vadītāju, saņemot sodu par pārkāpumu, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus, tai skaitā pasažieru vilcienu, kam nācās vairākkārt veikt neplānotu bremzēšanu un apstāšanos tieši šī iemesla dēļ.

20. februārī, pulksten 8.32 uz jau iepriekš minētās dzelzceļa pārbrauktuves atradās pat divas vieglās automašīnas, kuru dēļ vilcienam nācās veikt bremzēšanu, lai izvairītos no sadursmes. Kopumā vilciena stāvēšanas laiks šī iemesla dēļ bija četras minūtes, kas iespējams šķiet īss laika posms, bet pasažieru vilcienu satiksmē un grafikā tas ir ļoti nozīmīgs un vērā ņemams faktors.

Kopumā, veicot satiksmes uzraudzību šajā ceļa posmā ar drona palīdzību, četru pārbaužu laikā ir konstatēti 28 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, no kuriem 17 ir par apstāšanos neatļautā vietā jeb "Stop" zīmes neievērošanu. Pieci pārkāpumi fiksēti par luksofora sarkanās gaismas signāla neievērošanu, savukārt pārējie par citu ceļu satiksmes likuma noteikumu neievērošanu, tostarp viens par apstāšanos un stāvēšanu uz dzelzceļa sliedēm.

Tāpat satiksmes uzraudzības pasākumi, izmantojot dronu, tiek veikti arī Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales un Rietumzemgales iecirkņu teritorijās. Šī gada 6. martā Aizkraukles novadā uz autoceļa P78, izmantojot dronu, konstatēti seši pārkāpumi satiksmes uzraudzības jomā par "Stop" zīmes neievērošanu. Tukuma novadā, Slampes pagastā uz autoceļa A10, tajā pašā dienā konstatēti septiņi ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kuri ir gan par ceļa zīmju neievērošanu, gan ceļa apzīmējuma līniju neievērošanu, gan transportlīdzekļa dokumentu pārkāpumiem, tieši šajā gadījumā par nederīgiem tehniskās apskates dokumentiem.

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Tāpat, satiksmes uzraudzība, pateicoties tehniskajam aprīkojumam, notiek ne tikai jau ierastajā veidā, bet arī ar drona palīdzību, kas ļauj vērot ceļu satiksmes dalībniekus no augšas, kā arī aptvert lielākas teritorijas un ceļa posmus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!