Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Nīderlandes policija sestdien aizturēja zviedru klimata aktīvisti Grētu Tūnbergu, pēc tam kad netālu no Hāgas, protestējot pret degvielas subsīdijām, aktīvisti bija nobloķējuši svarīgu autoceļu.

Tūnberga un citi organizācijas "Extinction Rebellion" aktīvisti tika ievietoti policijas autobusā, kamēr policija turpināja aizturēt citus protestētājus, novēroja ziņu aģentūras AFP reportieris.

Tūnberga pirms tam kopā ar vairākiem simtiem protestētāju bija devusies no Hāgas centra uz lauku pie automaģistrāles A12.

Šo automaģistrāli iepriekšējos "Extinction Rebellion" protestos aktīvisti bija nobloķējuši. Policija tad lika lietā ūdens lielgabalus un daudzus protestētājus aizturēja.

Tomēr sestdien policija protestētāju grupu apturēja, brīdinot, ka var tikt liktas lietā apņēmīgas metodes, lai nepieļautu automaģistrāles bloķēšanu.

Starp policiju un protestētājiem izvērtās konfrontācija. Dažiem protestētājiem bija "Extinction Rebellion" karogi, citiem plakāti ar uzrakstiem "Apturiet degvielas subsīdijas tūlīt" un "Planēta mirst".

Daži protestētāji tomēr nobloķēja svarīgu ceļu, kas atrodas līdzās automaģistrālei.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !