Kompānija "Audi" starptautiskajā Vīnes motorbūves konferencē prezentējusi jaunās paaudzes sešcilindru dīzeļmotoru ar trīslitru darba tilpumu. Salīdzinājumā ar priekšteci šis dzinējs kļuvis ne tikai jaudīgāks, bet arī par 13 procentiem ekonomiskāks.

Šim motoram "Audi" izstrādāja jaunu cilindru bloku, modernizēja virzuļus, uzlaboja termoregulāciju, turbīnu un eļļas sūkni, kā arī ievērojami pilnveidoja izplūdes sistēmu.

Rezultātā sešcilindru dīzeļmotors atbilst stingrajām "Euro 6" ekoloģiskajām normām, bet CO2 izmešu daudzums izplūdē salīdzinājumā ar līdzšinējo dzinēju samazināts par 15 gramiem uz kilometru.

Jaunais "Audi" trīslitru dīzeļmotors tiks piedāvāts divās jaudas versijās – ar 218 vai 272 zirgspēkiem. Maksimālais griezes moments atkarībā no automobiļa modeļa būs līdz 600 ņūtonmetru. Atgādinām, ka līdzšinējais "Audi" sešcilindru dīzeļmotors bija pieejams versijās ar jaudu no 204 līdz 265 ZS.

Šobrīd "Audi" piedāvājumā ir visai plašs četru, sešu un astoņu cilindru dīzeļmotoru piedāvājums. Vismazākais no tiem ir ar 1,6 litru tilpumu, bet lielākais – ar 4,2 litriem (385 ZS, 850 Nm).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!