Foto: Publicitātes foto
Gada laikā Latvijā ir palielinājies jaunāku automašīnu skaits. Pagājušā gada pirmajā ceturksnī Latvijas autoparka lielāko daļu veidoja 16 līdz 20 gadus vecas automašīnas, bet jau šī gada pirmajā ceturksnī tajā dominē 11 līdz 15 gadus veci transportlīdzekļi, liecina sludinājumu portāla "Latauto" apkopotā statistika.

Turklāt atšķirībā no pagājušā gada pirmā ceturkšņa katra otrā automašīna, kura piedalās satiksmē, šobrīd izmanto dīzeļdegvielu nevis benzīnu.

Gada laikā Latvijas satiksmē par 27 procentiem pieaudzis 11 līdz 15 gadus vecu automašīnu skaits, un pašlaik šīs automašīnas sastāda 30 procentus no visām valstī esošajām.

"Šāgada pirmajā ceturksnī 16 līdz 20 gadus vecu transportlīdzekļu īpatsvars samazinājies par 20 procentiem salīdzinājumā ar analoģisku periodu pērn. Turklāt uz ielām parādījušies arī vairāk pašu jaunāko transportlīdzekļu, kuri nav vecāki par pieciem gadiem.

Automašīnu skaits, kuras nav vecākas par vienu gadu, gada laikā ir pieaudzis par 12,3 procentiem – no 11,5 tūkstošiem līdz 12,9 tūkstošiem. Savukārt nedaudz vecāki transportlīdzekļi – līdz piecu gadu vecumam – šī gada pirmajā ceturksnī sastādīja 47,4 tūkstošus. Tas ir par 23,3 procentiem vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pagājušajā gadā.

Latvijā ir palielinājies arī to automašīnu skaits, kuras ir vecākas par 20 gadiem. Valstī to ir par 7,8 procentiem vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī, un tagad tās veido 21 procentu (148,4 tūkstoši) no visām automašīnām.

Dīzelis apdzinis benzīnu

Latvijā ir samazinājies to automašīnu skaits, kas tiek darbināts ar benzīnu. Pagājušā gada pirmajos mēnešos tādu automašīnu bija aptuveni 317 tūkstoši, bet šogad to skaits samazinājies aptuveni par 16 tūkstošiem. Tagad tās veido 42,6 procentus no visām valstī esošajām automašīnām. Pašlaik gandrīz puse – 49,7 procenti – Latvijā reģistrēto automašīnu izmanto dīzeļdegvielu. Tiesa, automašīnas, kas tiek darbinātas ar benzīnu vai benzīnu un gāzi, veido 50,1 procentu no visām valstī esošajām automašīnām.

To automašīnu skaits, kas tiek darbinātas ar dīzeli, Latvijā pēdējās desmitgades laikā ir audzis, taču, tikai šī gada sākumā tās apsteidza automašīnas, kas tiek darbinātas ar benzīnu. Dīzeļautomobiļi ir kļuvuši populārāki arī kaimiņvalstī Igaunijā, kaut arī lielākā daļa Igaunijā reģistrētās automašīnas aizvien izmanto benzīnu. Savukārt Lietuvā jau vairākus gadus pēc kārtas transportlīdzekļi, kas tiek darbināti ar dīzeli, saglabājas populārāki par ar benzīnu darbināmām automašīnām.

Latvijā pēdējā gada laikā ir palielinājies arī elektroautomobiļu skaits. Pagājušā gada pirmajā ceturksnī tādas automašīnas bija reģistrētas tikai 17, bet šodien to skaits tuvojas diviem simtiem – 197 automašīnas.

Popularitāti saglabā vācu automašīnas

Latvijas automašīnu parkā gan pagājušajā gadā, gan šogad dominē Vācijā ražotas automašīnas. Pašlaik valstī vispopulārākās ir "Volkswagen" (141,5 tūkstoši) markas automašīnas. Pēc tam seko "Audi" (93,6 tūkstoši), "Opel" (55,9 tūkstūši) un BMW (46,5 tūkstoši) automašīnas.

"Volkswagen" markas automašīnas ir populārākās arī citās Baltijas valstīs. Pa Igaunijas ceļiem ar "Volkswagen" brauc 94,9 tūkstoši, pa Lietuvas ceļiem – 224,6 tūkstoši.

Apskatot automašīnu modeļus Latvijā, pirmajā gada ceturksnī dominē "Volkswagen Golf" automašīnas (42,8 tūkstoši), otrajā vietā ierindojas "Volkswagen Passat" modelis (42,1 tūkstoši), trešajā – "Audi 80" (27,7 tūkstoši).

TOP automašīnu markas Latvijas autoparkā:
1. "Volkswagen" – 141,5 tūkst.
2. "Audi" – 93,6 tūkst.
3. "Opel" – 55,9 tūkst.
4. BMW – 46,5 tūkst.
5. "Volvo" – 40,4 tūkst.

TOP automašīnu modeļi Latvijas autoparkā:
1. "Volkswagen Golf" – 42,8 tūkst.
2. "Volkswagen Passat" – 42,1 tūkst.
3. "Audi 80" – 27,7 tūkst.
4. "Audi A6" – 22,6 tūkst.
5. "Audi A4" – 20,9 tūkst.
6. "Opel Astra" – 20,4 tūkst.
7. BMW 3. sērija – 19,4 tūkst.
8. BMW 5. sērija – 17,3 tūkst.
9. "Opel Vectra" – 12 tūkst.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!