Fоtо: Publicitātes foto
Kad ārā valda pamatīgs sniegputenis un kupenas aiz loga aug arvien lielākas, daudziem autovadītājiem galvā ir tikai viens jautājums – vai es to varēšu izbraukt? Jo bieži vien laika apstākļi mēdz būt tādi, ka ar kārtīgām ziemas riepām un pilnpiedziņu vien ir par maz. Turklāt pasaulē ir vietas, kur šāds laiks valda teju visa gada gara garumā.

Taču, kā mēdz teikt – ja esi atbilstoši saģērbies, nekādi laika apstākļi nav šķērslis – un to pašu var teikt par automašīnām. Šajā reportāžā WhatCar.lv ir apkopojis aprakstus par pašiem interesantākajiem transportlīdzekļiem, kas radīti, domājot par patiešām neviesmīlīgu klimatu.

Antarctic Snow Cruiser (1939)

Fоtо: Arhīva foto

Šis monstrs tika radīts pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, lai palīdzētu ASV valdībai cīņā par tiesībām uz daļu no neapdzīvotās Antarktīdas. Skarbajam kontinentam nepieciešams vienlīdz skarbs auto, tāpēc Antarktīdas Sniega Kreiseris tika aprīkots gan ar dīzeļa, gan elektromotoru un kalpoja kā mobila apmetne pieciem cilvēkiem. Turklāt tas bija pietiekoši liels, lai uz jumta varētu pārvadāt ne vien slēpes, bet pat nelielo "Beechcraft" aeroplānu.

Pirmie praktiskie testi gan pierādīja, ka Kreisera pārnesumkārbai pārnesumi nav pietiekoši zemi, lai ar to varētu braukt pa patiešām dziļu sniegu. Zinātnieki to pameta Antarktīdā un atgriezās Amerikā ar domu, ka vēlāk atgriezīsies un auto "salabos". Taču Kongress nepiešķīra naudu šim projektam, jo sāka krāt finansējumu Otrajam pasaules karam.

Tā Antarktīdas Sniega Kreiseris arī palika ieputināts sniegā Antarktīdā, kur pēdējoreiz tika redzēts 1958. gadā. Tā izveide tolaik maksāja 150 tūkstošus dolāru, kas, pārrēķinot šībrīža naudā, būtu apmēram 2,7 miljoni dolāru.

Antarctica Hyundai Santa Fe (2016)

Fоtо: Publicitātes foto

Antarktīda nebūt nav automašīnām draudzīgākais kontinents pasaulē. Saraksts ar sērijveida auto, kas tur ir mēģinājuši braukt, ir pavisam īss – un tas ietver "Volkswagen Beetle" un "Lada Niva".

Taču "Hyundai" ir iegājuši vēsturē, šķērsojot visu Antarktīdu ar "Santa Fe" krosoveru – tiesa gan, pārveidotu. Šo braucienu 30 dienās veica britu pētnieka Ernesta Šakletona mazmazdēls Patriks Bergels. Viņš sēdās pie stūres sērijveida "Santa Fe", kam zem motora pārsega bija oriģinālais 2,2 litru tilpuma dīzeļdzinējs, oriģinālā transmisija un priekšējais diferenciālis, taču balstiekārtas uzlabojumi un vēl šis tas gan tika atstāts kompānijas "Arctic Trucks" ekspertu pārziņā. Šādu "Hyundai Santa Fe" jau droši var saukt par "apvidus auto".

Avtoros Shaman 8x8 (2018)

Fоtо: Publicitātes foto

Krievijā izgudrotais un izgatavotais "Avtoros Shaman 8x8" ir tas auto, ko izvēlētos mēs, ja pasauli pēc atomkara pārņemtu mūžīgais sasalums. Tas ir tik iespaidīgs transportlīdzeklis, ka pat "Hummer H1" tam blakus izskatās nenopietni.

"Shaman" astoņiem riteņiem ir neatkarīgā balstiekārta, turklāt visi mehāniskie komponenti auto apakšā ir rūpīgi nosegti, lai nekas nespētu tos sabojāt. Jaudas avots šim monstram ir 3,0 litru turbodīzelis no "Iveco". Ar sešpakāpju manuālās transmisijas palīdzību jauda tiek padota visiem astoņiem riteņiem. Automašīnā ir deviņas sēdvietas vai četras guļvietas – atkarībā no konfigurācijas.

Vienīgā pozīcija, kas ir vēl iespaidīgāka, nekā pats auto, ir tā cena. "Avtoros" par "šamani" prasa 9 miljonus eiro. Un tā ir tikai bāzes cena, vēl pirms potenciālie pircēji sāk to aprīkot ar papildaprīkojuma ekstrām, piemēram, propelleri, kas ļauj "Shaman" pārvietoties arī pa ūdeni, vai arī – hidraulisko vinču, kas maksā apmēram tikpat, cik "Lamborghini Urus".

FIAT Panda monster-truck


Fоtо: Publicitātes foto

FIAT apvienošanās ar "Chrysler" ir vainagojusies ar daudziem interesantiem modeļiem, piemēram, "Lancia Thema", "Dodge Dart" un "Jeep Renegade"/ "FIAT 500X" "dvīņiem".

Taču vienlaikus šī sadarbība ļāvusi FIAT tikt pie "Jeep" detaļu noliktavas, ko itāļu zīmols izmantojis, aprīkojot "FIAT Panda" ar "Jeep CJ-7" rāmi, "pacelt" to un ieinstalēt šajā projektā tādus riteņus, kas labi piestāvētu arī "New Holland" traktoram.

Tieši šādu auto FIAT pirms pieciem gadiem parādīja Ženēvas auto izstādē. Pilnībā funkcionējošais auto gan netika radīts pārdošanai, bet gan FIAT televīzijas reklāmai. Kompānijas pārstāvji atceras, ka pats grūtākais bijis piedabūt to pagriezties un arī – nobremzēt.

Foremost Terra

Fоtо: Publicitātes foto

Ja tev kāds vaicā, kur var nopirkt pašu labāko bezceļa apstākļiem domāto autobusu, tad to var izdarīt Kanādā, kur ar to nodarbojas uzņēmums "Foremost". Saukts par "Terra", šis sešriteņu autobuss ir ar tik lielu klīrensu, ka to var mierīgi noparkot virs kāda neliela rodstera.

Autobusā ir vieta 56 pasažieriem un tas spēj šķērsot visu, kam pietiek drosmes patrāpīties tā ceļā. Kanādā tos izmanto tūristu pārvadāšanai ledājos, bet Antarktīdā tie kalpo par kaut ko līdzīgu sabiedriskajam transportam. Tie pieejami tikai pēc pasūtījuma, un cenas sākas no pusotra miljona Kanādas dolāru (995 tūkstoši eiro) par vienību.

Ghe-O Rescue

Fоtо: Publicitātes foto

Šis Rumānijā radītais transportlīdzeklis ir neatliekamās palīdzības dienesta automašīna jebkādiem ceļa apstākļiem. Ražotājs lielās, ka tā 400 zirgspēku motors nodrošina sporta auto cienīgu dinamiku, vienlaikus ļaujot pārvadāt 11 pasažierus.

Tas izskatās patiešām neapturams – un tāds tas arī ir domāts, taču tiem pircējiem, kam par to ir šaubas, ir iespēja to pasūtīt ar papildaprīkojumu, piemēram, piepūšamiem spilveniem uz riteņiem, ka ļauj tam šķērsot dziļākus ūdeņus, vai arī kāpurķēdēm – ja nu gadījumā arī tas ir nepieciešams. Tas patiesībā nav dārgs – kompānija "Ghe-O" par to prasa nepilnus 150 tūkstošus eiro.

GMC Sierra Denali HD All Mountain (2017)

Fоtо: Publicitātes foto

Vai tas ir pikaps? Vai tas ir snovmobilis? "GMC Sierra Denali HD All Mountain" konceptauto, kas prezentēts Veilas slēpošanas kūrortā Kolorādo štatā, cenšas būt gan viens, gan otrs. Ražotājs gan neslēpj faktu, ka patiesībā tas nav iecerēts kā sērijveida auto, bet gan kalpo, lai popularizētu daudzos aprīkojuma elementus, kādi pieejami "GMC Sierra" pikapu pircējiem. To vidū ir kāpurķēdes, kas bez lielāka klīrensa nodrošina arī iespēju braukt cauri vēl dziļākiem dubļiem un sniegam.

Lotus Concept Ice Vehicle (2008)

Fоtо: Publicitātes foto

Šo dīvaino, Džeimsa Bonda cienīgo auto pirms desmit gadiem izstrādāja kompānija "Lotus Engineering" pēc kādas arktiskās ekspedīcijas pasūtījuma. Šis auto ļāva pētniekam atdalīties no galvenās grupas un doties izpētīt perimetru, vēl pirms to dara lielāki un smagāki transportlīdzekļi. Jaudas avots – ar biodegvielu darbināms BMW motors. Nenoliedzami, viens no simpātiskākajiem auto, kādi jebkad redzēti mūžīgā sasaluma zonā.

Mercedes-Benz Zetros (2008)

Fоtо: Publicitātes foto

Tuvojoties apokalipsei, ir jāsāk domāt par "Zetros". "Mercedes-Benz" šo auto piedāvā neskaitāmās konfigurācijās – gan kā kemperi tiem, kas vēlas dzīvot simtiem kilometru attālumā no tuvākās apdzīvotās vietas, gan kā sniega tīrītāju, kuru nebiedē pat paši šaušalīgākie Dabas mātes sniegputeņi. Un arī kā parastu kravas auto, kas spēj vest kaut ko patiešām lielu un smagu cauri sasalušajai tundrai. Cenas sākas apmēram no 100 tūkstošiem eiro.

Nissan 370Zki (2018)

Fоtо: Publicitātes foto

Pērn Čikāgas autoizstādē "Nissan" nāca klajā ar 332 zirgspēku snovmobili, kam tika dots nosaukums "370Zki". Priekšējo riteņu vietā ir slēpes, bet aizmugurē – kāpurķēdes kā buldozeram. Lai gan tas nav domāts pārdošanai, "370Zki" ir pilnībā funkcionāls auto, ko "Nissan" uzskatāmi pierādīja vēl pirms jau minētās Čikāgas autoizstādes.

Nissan Rogue Warrior Trail (2017)

Fоtо: Publicitātes foto

"Nissan" ir vājība uz kāpurķēdēm – par to liecina ne tikai "Juke RSnow" debija Tokijas autoizstādē, bet arī aizpagājušā gada Ņujorkas autoizstādes "show-car", kura pilnais nosaukums ir "Nissan Rogue Warrior Trail" ("Rogue" mūsu platuma grādos labāk pazīstams kā "X-Trail").

Starp citu, "Nissan Rogue" ir viens no populārākajiem auto ASV, arī izstādē prezentētais "Warrior Trail" patiesībā ir sērijveida modelis, ja neskaita kamuflāžas krāsojumu un jau minētās kāpurķēdes. Tiesa gan, ar šādu aprīkojumu tas pircējiem netiek piedāvāts.

Ripsaw EV2

Fоtо: Publicitātes foto

Dažas autobūves kompānijas eksistē, lai radītu transportlīdzekļus, kurus darbina alternatīvā degviela. Citas savukārt cenšas apmierināt pircēju nerimstošās slāpes pēc vēl lielāka ātruma.

Taču uzņēmuma "Ripsaw" eksistences jēga ir radīt unikālus braucamrīkus, kas vienlaikus ir gan tanks, gan luksusa auto. "Ripsaw EV2" ir viens no ātrākajiem šīs klases pārstāvjiem pasaulē, taču tā cena arī nav starp zemākajām – apmēram pusmiljons eiro.

Sherp ATV

Fоtо: Publicitātes foto

Tiem, kas meklē labāko cenas un vērtības proporciju visurgājēju tirgū, labākā izvēle būs "Sherp ATV", kam ir Kubota traktora dīzeļdzinējs un piecpakāpju manuālā transmisija. Tas varbūt izskatās kā no bērnu rotaļu kastes, taču faktiski spēj ne mazāk kā jebkurš cits šajā reportāžā minētais auto. Teorētiski ar to var šķērsot aizsalušu ezeru un nebaidīties, ja ledus ielūst. Kaut gan mēs par to īsti neesam pārliecināti. Cena – nepilni 50 tūkstoši eiro.

SnowFootCar

Fоtо: Kadrs no video

Raugoties uz šo brīnumaino rīku, ir skaidrs, ka tā dzimtene ir Krievija. "SnowFootCar" ir ierīce, ko var izmantot jebkurš auto – tā patiesībā ir kā piekabe ar "Arctic Trucks" parauga riepām. Īpašniekam vienkārši uz tās ir prasmīgi jāuzbrauc, un, izmantojot speciālu "adapteri", jāsavieno automašīnas riteņu ass ar piekabes riteņu asi, galarezultātā izveidojot braucamo, kas izskatās kā polārā džipa un trīsriteņa mīlestības auglis. Vienīgais triks – sistēma strādā tikai ar automašīnām, kam ir aizmugures piedziņa.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !