Raidījuma "Tavs Auto TV" filmēšanas komandai bija iespēja paviesoties "Audi RS" braukšanas pasākumā Lietuvā, kur vienuviet varēja izbaudīt praktiski pilnu "RS" saimes paleti, kā arī satikt kolēģus un padiskutēt ar viņiem par šo nu jau autobūves vēstures lapās ierakstīto burtu kombināciju.

Pērn "Audi" atzīmēja "RS" saimes 25 gadu jubileju, kam par godu atjauninājumus piedzīvojuši gandrīz visi "RS" modeļi, kā arī arvien tiek paplašināta sportisko modeļu gamma. Pulcējot Baltijā vēl nebijušu skaitu "RS" modeļu, "Nemuno žiedas" sacīkšu trasē Kačerginē, Lietuvā, vienuviet tika pulcēti vadošie Latvijas un Lietuvas auto eksperti. Pieredzējušu instruktoru pavadībā žurnālistiem tika dota iespēja izmēģināt aktuālos "Audi RS" modeļus visā to pilnībā, izbaudot gan auto veiktspēju, gan vadāmību izteikti sportiskā vidē.

"Nemuno žiedas" trasē žurnālistiem testēšanai bija pieejami deviņi jauni "Audi RS" spēkrati ar kopējo jaudu 4470 ZS, kas Baltijas mērogam ir neierasti jaudīgs testa auto arsenāls. Īpašu viesu uzmanību izpelnījās "RS" modeļu saimes jaunpienācējs "Audi RS Q8" ar četru litru V8 dzinēju un 600 ZS jaudu, kas ir sportiskākais "Audi" modeļu gammas SUV un apvieno sevī gan eleganci, gan veiktspēju – paātrinājums līdz 100 km/h aizņem vien 3,8 sekundes. Taču šoreiz bija iespēja pārliecināties ne tikai par auto dinamiku sacīkšu trasē, bet arī par pilnvērtīga SUV īpašībām ārpus trases asfaltētās daļas.

Arī jaunākā "RS6" modeļa versija neatstāja vienaldzīgos. Agresīvais eksterjera dizains zem sevis slēpj 600 ZS / 800 Nm spēka agregātu, kas nodrošina 3,6 sekunžu sprintu līdz simtam. Tam pretī dragreisa sacensībās stājās "Audi R8" ar 570 ZS jaudu un 3,4 sekundēm līdz 100 km/h. Niecīgo jaudas atšķirību dalībniekiem bija iespējams kompensēt ar zibenīgu reakciju. Taču jāmin, ka "Audi RS" modeļi ir kas daudz vairāk par ātriem trases auto, jo komforts, drošība un ergonomika ir līdzvērtīgas zīmola pamatvērtības.

Unikālo pasākumu medijiem nodrošināja "Audi Latvija" sadarbībā ar "Audi Sport Driving Academy by Autojuta".
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!