Rīgas pašvaldības policija (RPP) kārtējā reidā ar bezpilota gaisa kuģi, lai kontrolētu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, fiksēja četrus pārkāpumus, kuros vieglo automašīnu vadītāji pārvietojās pa sabiedrisko transportlīdzekļu joslu, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem tika sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi par braukšanu pa joslu, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem.

Par to var tikt piemērots 40 eiro naudas sods.

Datu pārbaudes laikā konstatēts, ka vienam no automašīnu vadītājiem nav izieta obligātā veselības pārbaude, kas liecina par to, ka persona nav tiesīga piedalīties ceļu satiksmē.

Tāpat vēl vienam pārkāpējam pārbaudes laikā, kā noskaidrots, ir spēkā esošs aizliegums vadīt automašīnu, saistībā ar vadītāja apliecības liegumu.

Ņemot vērā papildu fiksētos pārkāpumus, notikuma vietā ieradās Valsts policija, kura pārņēma turpmāko darbu.

RPP septembrī līdz šim veikusi trīs šāda tipa kontroles pasākumus, uzraugot vieglo automašīnu vadītāju pārvietošanos pa sabiedrisko transportlīdzekļu joslu.

Trīs reidu laikā policija uzsākusi 11 administratīvā pārkāpuma procesus.

Pilnvarojumu kontrolēt autovadītājus, kuri brauc pa sabiedriskā transporta joslu vai pie aizliedzošā gaismas signāla, pašvaldības policija saņēma pagājušā gada vidū līdz ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā.

Ikdienā pārkāpumus ceļu satiksmē joprojām primāri turpina uzraudzīt Valsts policijas ceļu policisti, taču vietās, kur tiek saņemts vairāk sūdzību, kontrolē iesaistās arī pašvaldības policija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!