Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē – svētdien, 21. maijā – Abgunstes muižā valdīs Toskānas atmosfēra un "itāļu pavasaris", jo pagalmā sabrauks itāļu automašīnas, sākot no antīkākiem līdz jauniem modeļiem spēkratu klāstā, lai dzirkstošā pēcpusdienas atmosfērā priecētu ikvienu, kas vēlas tos apskatīt un vērot apbalvošanu pēc nelielās sāncensības uz Zemgales ceļiem.

Sadarbībā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu un Latvijas "Alfa Romeo" īpašnieku klubu Abgunstes muiža būs pasākuma "Itāļu pavasaris" brauciena finiša punkts un atbilstošā noskaņā uzņems gan itāļu automašīnu brauciena dalībniekus, gan ikvienu interesentu.

Pasākums "Itāļu pavasaris" notiek jau ceturto gadu un pērn brauciens noritēja Kurzemes pusē, taču šogad dalībnieki spoži ripināsies un pagāzēs pa Zemgales maršrutiem.

"Lai būtu iespēja ne tikai baudīt ainavas, bet arī noķert adrenalīnu un iesildīties turpmākajai dienai, par brauciena sākumpunktu izvēlēta Jelgava – trase "Rullītis" ar kartingu sacensībām dalībnieku starpā. Tālāk maršruts vedīs Dobeles un Tērvetes virzienā ar foto orientēšanās sacensībām, iekļaujot zināmākos un gandrīz nezināmos reģiona apskates objektus," informē Latvijas Antīko automobiļu kluba prezidents un pasākuma organizators Valts Ceplevičs.

Šobrīd pasākumam ir pieteikušies piecpadsmit automobiļi, sākot ar 1963. gada "Alfa Romeo Giulia Sprint 1600" līdz pat 2017. gada "Alfa Romeo Giulia Qudrifoglio", bet sagaidāms, ka kopējais skaits sasniegs divdesmit piecus, lēš organizatori. Dalībnieki var pieteikties vēl līdz 18. maijam.

Tāpat kā citos Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotajos pasākumos, arī šajā tiks vākti ziedojumi biedrībai "Agendum", kas nodrošina apvidus un medicīnas transporta piegādes Ukrainas vajadzībām. Arī ieeja jeb dalība pasākumā Abgunstes muižā plānota pret ziedojumiem, kas sniegs iespēju piedzīvot vadītu ekskursiju pa muižu. Savukārt cienasts – itāliskā noskaņā gatavoti ēdieni un atspirdzinoši dzērieni būs iegādājami par maksu.

"Finišam izraudzītā vieta – Abgunstes muiža Zaļeniekos ir gana atbilstoša itāliskai noskaņai – gan iekštelpās, gan pie muižas labi jūtas olīvkoki, nepiespiestā muižas apkārtne ar gaismu virtenēm un oranžērijām, labs ēdiens un skaista mūzika uzburs nepiespiestu saulainās zemes atmosfēru. Jau ap pulksten 14 sagaidīsim tūrisma rallija dalībniekus, kas savus auto izrādīs muižas pagalma, klēts un dārza zonās, arī ikvienu interesentu aicinām jau no pulksten 14 baudīt svētdienas pēcpusdienu Abgunstē starp skaistiem, saulē mirdzošiem auto, uzzinot daudzko jaunu par to modeļiem, turklāt sniedzot iespēju atkal kādu finansiālu devumu sniegt kā atbalstu Ukrainai," aicina Abgunstes muižas saimniece Asnāte Avotniece.

Pasākumā aicināti piedalīties gan klasiskie itāļu auto, gan arī modernie "Alfa Romeo" modeļi, ekipāžai nepieciešams viedtālrunis ar kameru un "WhatsApp" lietotni. Organizatori informē, ka foto orientēšanās punktiem būs iespēja piebraukt pa asfalta ceļiem, savukārt grants ceļu seguma izmantošana – pēc katra ieskatiem. Dalībnieku reģistrācija un informācija par pasākumu pieejama "Youngtimer Rally" mājaslapā. Savukārt dalībai Abgunstes muižas pasākumā iepriekš pieteikties nav nepieciešams, precizē organizatori.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!