Foto: Raimonds Volonts

Klāt konkursa "Latvijas Gada auto 2024" nozīmīgākais notikums – Lielais testa brauciens. Šajā nedēļas nogalē, no 3. līdz 5. novembrim visi konkursam pieteiktie jaunākie automobiļi būs sastopami Lilastes pusē, kur tos padziļināti vērtēs 16 žūrijas biedri, lai noteiktu, kuri automobiļi tiks virzīti fināla balsojumam. Savukārt ceturtdien, 2. novembrī Mežaparka Lielajā estrādē notika automobiļu oficiālā foto un video sesija.

Tāpat kā pērn, arī šogad Lielais testa brauciens notiks Lilastē ar bāzes vietu "Porto Resort" viesnīcā. Apkārtnē pieejami daudzveidīgi apstākļi, lai pilnvērtīgi izmēģinātu jaunāko automobiļu īpašības.

Tradicionāli pirms lielā testa brauciena notiek "Latvijas Gada auto" pretendentu foto, video sesija un automobiļu atrādīšana plašākai publikai kādā īpašā un ainaviskā vietā – šoreiz atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē, kas saņēmusi Starptautiskās arhitektūras balvu 2022. Iepriekš foto sesijas bijušas Rīgas Rātslaukumā, Doma laukumā, pie "Ulbrokas Pērles", uz AB dambja, pie Nacionālās bibliotēkas un pat Jūrmalas pludmalē.

Konkursā "Latvijas Gada auto 2024" ir pieteikti 20 jaunākie Latvijas tirgū pieejamie automobiļi. Tie ir: Škoda Enyaq Coupe iV, Citroën C4 X, Nissan X-Trail, Porsche Cayenne, Peugeot 408, Peugeot 508, Peugeot 2008, KGM Musso, KGM Torres, Renault Austral, Renault Clio, Dacia Duster Extreme, Dacia Jogger Extreme, Hyundai Ioniq 6, Hyundai Kona Electric, Hyundai Kona HEV, Audi SQ8 Sportback e-tron, Volkswagen ID.3, Volkswagen Touareg, Baic X55 II un JAC T8 PRO.

Titula "Latvijas Gada auto 2024" pretendentu loks ir īpaši interesants, jo pirmo reizi konkursā pieteikti pat Ķīnas zīmolu automobiļi, kā arī šobrīd šaurais pikapu tirgus segments tiek papildināts uzreiz ar diviem jauniem modeļiem un plaši pārstāvēti arī elektriskie automobiļi. Ar jaunumiem ieradušies arī lielie vācu "premium" automobiļu ražotāji, izskatīgi auto modeļi no Francijas un Āzijas ražotājiem. Daudzveidīgo auto klāstu pavada arī plašs cenu diapazons – no 16 tūkstošiem eiro līdz pat cenai no 120 000 eiro.

Titula "Latvijas Gada auto 2024" ieguvējs un laureāti papildus nominācijās tiks paziņoti 7. decembrī apbalvošanas ceremonijā "Ulbrokas Pērlē|, kam varēs sekot līdzi arī interneta tiešraidē portālā "Delfi". Bet pirms tam ikviens internetā Gadaauto.lv mājaslapā un klātienē tirdzniecības centrā "Mols" varēs piedalīties "Tautas balsojumā", nosakot uzvarētāju "Latvijas Gada auto 2024 Tautas simpātija".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!