Foto: LETA

Pēc Austrumu maģistrāles atklāšanas Rīgā jau gandrīz divas nedēļas cauri pilsētas centram ir aizliegta kravas transportlīdzekļu tranzīta satiksme. Pirmajās dienās pēc jaunās satiksmes organizācijas ieviešanas Rīgas pašvaldības policija (RPP) noteikumu pārkāpējus brīdināja, bet kopš pagājušās nedēļas sākti administratīvā pārkāpuma procesi un sods piemērots jau 111 pārkāpējiem, no kuriem aptuveni divas trešdaļas bija ārvalstu pārvadātāji.

Pagājušajā nedēļā kravas transportlīdzekļu tranzīta satiksmi RPP uzraudzīja nepārtraukti, bet, pieaugot vadītāju informētības līmenim, šonedēļ satiksmi plānots kontrolēt patrulēšanas režīmā.

Jau vēstīts, ka Rīgā janvāra vidū veiktas būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas, kas aizliedz tranzīta satiksmi cauri pilsētas centram. Tranzīta satiksme abos virzienos aizliegta uz Akmens tilta, Krasta ielas posmā no Salu tilta līdz Ģenerāļa Radziņa krastmalai, no Ģ. Radziņa krastmalas līdz 13. janvāra ielai, 11. novembra krastmalas posmā no 13. janvāra ielas līdz Vanšu tiltam, kā arī Eksporta ielas posmā no Vanšu tilta līdz Hanzas ielai.

Šie ir tikai pirmie tranzīta satiksmes aizliegumi no plašāka aizliegumu plāna, kas izmaiņas paredz arī Brasas un Grīziņkalna apkaimēs, liedzot tranzīta satiksmi, piemēram, pa Pērnavas, Zirņu un Senču ielu.

RPP atgādina, ka Ceļu satiksmes noteikumos 306. zīme "Kravas automobiļiem braukt aizliegts" nosaka aizliegumu braukt kravas automobiļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām (ja zīmē pilna masa nav norādīta) vai, kuru pilna masa ir lielāka par zīmē norādīto, kā arī traktortehnikai. Par ceļa zīmes prasības neizpildīšanu, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu 30 eiro apmērā.

Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, 306. zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu, un speciālajiem transportlīdzekļiem (piemēram, autoceltņiem), kas brauc veikt darbus zonā, kura apzīmēta ar konkrēto ceļa zīmi. Tāpat 306. zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem ar kuriem, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā notiek vadīšanas iemaņu pārbaude.

Rīgas pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus būt vērīgiem un ņemt vērā jaunās satiksmes organizācijas izmaiņas.

Pagājušā gada nogalē Rīgā satiksmei tika atklāta Austrumu maģistrāle, kuras būvniecību sāka 2021. gada maijā, paralēli realizējot abas projekta kārtas. Maģistrāles kopgarums ir 2,8 km, tai stiepjoties no Vietalvas un Piedrujas ielas krustojuma līdz Ūnijas ielas un Gustava Zemgala gatves krustojumam. Būvdarbu ietvaros izbūvēti divi pārvadi: Ieriķu – Dzelzavas ielas pārvads un Madonas ielas pārvads. Tādējādi Rīgas vēsturiskajam centram pirmo reizi ir izbūvēts apvedceļš.

Austrumu maģistrāles izbūve nodrošina Rīgas centra apbraukšanas iespējas un no kravas transporta atslogo Rīgas vēsturisko centru un Purvciema apkaimi (Dzelzavas iela, Gustava Zemgala gatve, Ieriķu iela). Tāpat maģistrāle autovadītājiem nodrošina ātru nokļūšanu Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!