Фото: Publicitātes foto

"Porsche 911" saimei ir pievienojusies jauna vieglsvara sporta automašīna "911 Carrera T". Burts "T" nozīmē "Touring". Ierasti "Porsche" ar šo burtu identificē modeļus, kuri piedāvā īpaši autentisku braukšanas pieredzi, pateicoties precīzai pielāgošanai, ekskluzīvam aprīkojumam un efektīviem dzinējiem.

Standarta "911 T" ir septiņu pārnesumu manuālā ātrumkārba, tomēr var izvēlēties arī astoņu pārnesumu "Porsche Doppelkupplung" (PDK) ātrumkārbu. Jaunajam modelim nav aizmugurējo sēdekļu.

Automobilim ir PASM sporta balstiekārta ar 10 mm pazeminājumu, kā arī samazināts trokšņu izolācijas materiālu daudzums.

Jaunā "911 Carrera T" ierindojas starp "911 Carrera" un "911 Carrera S". No bāzes "911 Carrera T" ir biturbo dzinējs ar 283 kW (385 ZS) jaudu un 450 ņūtonmetru griezes momentu. Sportiskā automobiļa paātrinājums no nulles līdz 100 km/h ir 4,5 sekundes, bet maksimālais ātrums – 291 km/h.

Standarta aprīkojums no "Carrera S" ar manuālu transmisiju ir papildināts ar "Porsche Torque Vectoring" (PTV) ar aizmugurējā diferenciāļa mehānisku bloķētājmehānismu. "911 Carrera T" standartā ir aprīkota arī ar "Sport Chrono" pakotni un PASM sporta piekari – tikai "Carrera T" to piedāvā kombinācijā ar 385 ZS dzinēju. "911 Carrera S" tā ir pieejama pēc izvēles. Pēc pieprasījuma "Carrera T" var pasūtināt arī ar aizmugurējā tilta stūres mehānismu, kas ierasti ir pieejams modeļiem, sākot ar "Carrera S". 

"T" raksturīgais aprīkojums ietver 20 un 21 collu pelēka titāna "Carrera S" diskus priekšā un aizmugurē, attiecīgi priekšējo riepu izmērs ir 245/35, aizmugurē – 305/30 . "911 Carrera T" standarta komplektācijā ir arī "GT" sporta stūre, sporta izplūdes sistēma un "Sports Seats Plus" sēdekļi. 

Ar 1470 kilogramu pašmasu "911 Carrera T" ar manuālo ātrumkārbu ir vieglākā mašīna "911" sērijā ar bāzes dzinēju. Tā ir par 35 kilogramiem vieglāka nekā "911 Carrera" ar standarta astoņu pārnesumu PDK ātrumkārbu. Svaru samazina ne tikai aizmugures sēdekļu neesamība un mazāks trokšņu izolācijas materiālu daudzums, bet arī vieglais loga stikls un akumulators. 

Jaunā modeļa nosaukumā ietvertais "T" burts jeb "Touring" atsauc atmiņā 1968. gadu, kad "touring" standartam tika pielāgots jeb homologēts "911 T". Šis modelis klientiem tika piedāvāts līdz 1973. gadam. 2017. gadā "Porsche" atjaunoja "911" versiju ar "991" paaudzes "911 Carrera T". Kopš tā laika arī citās modeļu līnijās, piemēram, "718 Cayman T", "718 Boxster T" un "Macan T" ir izmantota šī koncepcija ar minimālismu dizainā, taču ar sportisku aprīkojumu. 

"Porsche 911 Carrera T" ārējais izskats pārējā modeļu līnijā izceļas ar tumši pelēkiem (Dark Grey) uzsvariem. Kontrastējoši elementi, piemēram, ārējo spoguļu korpusa augšējai un apakšējai daļai, jaunie durvju un aizmugures logotipi, kā arī apdares joslas uz aizmugurējā režģa ir ahāta pelēkā (Agate Grey) krāsā. Arī auto priekšējai stikla augšdaļai ir pelēka nokrāsa. Turpretim sporta izplūdes sistēmas izpūtēji ir spīdīgi melni. Tas viss jaunajai "911 Carrera T" sniedz vēl pašapzinīgāku un dinamiskāku izskatu. 

Automobiļa sportiskumu interjerā uzsver standarta "Sports Seats Plus" aprīkojums. "T" interjeru izceļ matēta melna josla un spīdīgi dekoratīvi ieklājumi. Klienti, kas vēlas vēl vairāk izcelties, var izmantot izvēles "Carrera T" interjera pakotni, saņemot papildu drošības jostas kontrastējošās krāsās – šīfera (Slate Grey) vai ķirzaku zaļā (Lizard Green). Tas pats attiecas uz dekoratīvajiem apšuvumiem – "911" logotips ir integrēts galvas balstos un svītrās sēdekļu pamatnē. Paklājiem arī var izvēlēties logotipa izšuvumu kontrastējošās krāsās. 

"911 Carrera T" piedāvā izvēlēties "Adaptive Sports Seats Plus" aprīkojumu, kā arī vēl sportiskākus un ārkārtīgi vieglus sporta sēdekļus ar "Race Tex" sēdekļu pamatnēm. "Carrera T" interjera pakotne tiek piedāvāta ar iespēju izvēlēties paplašinātu ādas salonu. Gan roku balsti uz durvju paneļiem un centrālā konsole, gan paneļa augšējās daļas un durvju malas arī ir izgatavotas no ādas. 

"Porsche 911 Carrera T" pie dīleriem nonāks 2023. gada februārī, un to pasūtināt var jau tagad. Cena Latvijā ir, sākot no 125 990 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. 

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !