Foto: DELFI

Pārdošanā Latvijā nonākusi pilnībā elektriskā "Opel Astra Electric" – automobilis, kas ar pilnu uzlādi bezizmešu režīmā ļauj veikt līdz pat 418 kilometriem un bagātīgi aprīkotā versijā maksā no 48 390 eiro.

"Business Launch Edition" ir pilnībā aprīkota "Astra Electric" versija. Tai, piemēram, ir "LED Pixel" lukturi, 18 collu vieglmetāla diski, elektriskā stikla jumta lūka, "IntelliDrive 2.0" vadītāja atbalsta sistēmas, AGR sertificēti apsildāmie sēdekļi ar "Alcantara" apdari, parkošanās asistents, 360 grādu kamera un mobilo ierīču bezvadu uzlāde.

Jaunā "Astra Electric" ļauj braukt vistīrākajā formā – bez izmešiem. Tās elektromotoram ir 115 kW (156 ZS) jauda un 270 ņūtonmetru maksimālais griezes moments. Automobilim ir salīdzinoši zema pašmasa – 1679 kilogrami. Turklāt laikā, kad daudziem citiem elektroauto ir ierobežots maksimālais ātrums pie 160 km/h, jaunā "Astra Electric" spēj sasniegt 170 km/h.

Elektromotoram nepieciešamā enerģija tiek glabāta 54 kWh litija jonu akumulatorā, kam raksturīgs kompakts izmērs, neliels svars, laba sniedzamība un īss uzlādes laiks. Saskaņā ar WLTP piecdurvju auto vidējais elektrības patēriņš uz 100 kilometriem ir 14,8 kWh un ar pilnu uzlādi tas var veikt līdz 418 km.

Turklāt elektriskās "Astra" uzlāde neprasa ilgu stāvēšanu pitstopā pie lādētāja. 100 kW līdzstrāvas ātrajā stacijā "Astra Electric" akumulatoru līdz 80 procentiem var piepildīt mazāk nekā 30 minūtēs. Papildus tam pilnībā elektriskajai "Astra" jau standartā ir trīsfāzu 11 kW iebūvētais lādētājs, ar ko var pieslēgties privātajai lādēšanas iekārtai jeb "wall box". Tāpat mašīnas bāzes aprīkojumā ir siltumsūknis.

Astra "Electric" bagāžas nodalījuma tilpums standarta konfigurācijā ir 352 litri, bet ar nolocītām aizmugurējā sēdekļa atzveltnēm ietilpība palielinās līdz pat 1268 litriem.

Vēl viena jaunā modeļa priekšrocība: akumulatora zemais izvietojums pazemina arī auto smaguma centru, un "Astra Electric" tādējādi ne tikai iegūst stabilu stāju uz ceļa, bet arī ļauj vadītājam ieņemt sportisku sēdpozīciju.

Pirmās "Opel Astra Electric" pie dīleriem nonāks 2023. gada nogalē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!