Foto: Publicitātes foto

"Volkswagen" (VW) svin "Golf" 50 gadu jubileju – kopš pirmā "Golf" modeļa nonākšanas tirgū 1974. gadā klientiem piegādāti vairāk nekā 37 miljoni automobiļu. Tas nozīmē, ka pēdējo 50 gadu laikā vairāk nekā 2 000 cilvēku visā pasaulē katru dienu ir izvēlējušies iegādāties jaunu "Golf" padarot to par visu laiku pārdotāko VW modeli.

Nule modernizētajam astotās paaudzes "Golf" ir vairāki jaunumi, piemēram, tam ir uzstādīta jauna "plug-in" hibrīda piedziņa, kas pirmo reizi nodrošina iespēju tikai ar elektroenerģiju nobraukt līdz 100 kilometriem un kopumā nobraukt līdz pat 1 000 kilometriem.

Tāpat arī jaunais "Golf" kļūst par pirmo modeli, kas aprīkots ar IDA balss asistentu un ir savienots ar "ChatGPT" tehnoloģiju. Arī no ārpuses "Golf" ir kļuvis izteiksmīgāks – uz priekšdaļas tagad ir izgaismots VW logotips.

Pasūtīt jauno automobili Latvijā varēs jau februāra sākumā, un gaidāms, ka pirmās automašīnas klienti saņems šovasar.

Jauns dzinēju klāsts

Eiropā būs pieejami deviņi dažādi daļējā hibrīda (eTSI), "plug-in" hibrīda (eHybrid un GTE), benzīna (TSI) un dīzeļa (TDI) dzinēji. Automobiļos gan ar daļējā hibrīda, gan "plug-in" hibrīda piedziņu tiek izmantots gan iekšdedzes dzinējs, gan elektromotors.

Daļējā hibrīda piedziņa darbojas ar akumulatoru, kas lādējas no dzinēja. Turpretī "plug-in" hibrīdus iespējams uzlādēt no ārpuses, kas ļauj tiem braukt gan ar elektroenerģiju un iekšdedzes dzinēju, gan tikai ar elektroenerģiju pēc vadītāja izvēles, tādējādi atšķirot tos no daļējiem hibrīdiem, kas vienlaikus izmanto gan dzinēju, gan elektromotoru.

Jaunie "plug-in" hibrīdi nodrošina papildu jaudu un iespēju ar elektroenerģiju nobraukt aptuveni 100 kilometrus. Savukārt "Golf GTI" ir kļuvis vēl sportiskāks – tā turbomotora jauda ir palielināta par 15 kW līdz 195 kW (265 ZS). Arī 2.0 TSI dzinējs ar 150 kW (204 ZS) jaudu ieguvis jaudas pieaugumu par 10 kW.

Jaunas informācijas un izklaides sistēmas

"Golf" salonā ir jauna informācijas un izklaides sistēma MIB4, kas ir pilnībā jauna programmatūra ar brīvi stāvošu skārienekrānu. Lietošana ir ievērojami uzlabota un vienkāršota, pateicoties pilnīgi jaunai grafikai un skārienekrāna izvēļņu struktūrai.

Intuitīvā informācijas un izklaides sistēma būs pieejama divos dažādos 16:9 displeja formātos – skārienekrāna izmērs pamata versijā ir 10,4 collas pa diagonāli, savukārt papildu aprīkojumā pieejamā ekrāna izmērs ir 12,9 collas. Vējstikla acs līmeņa projekcijas ekrāns "Golf" modeļiem būs pieejams papildaprīkojumā.

IDA balss asistents ar mākslīgā intelekta atbalstu

Jaunajam "Golf" būs arī jaunais IDA balss asistents, kurā integrēts mākslīgā intelekta atbalstīts sarunrobots "ChatGPT". Tā integrācija VW balss asistentā, sniedz vairākas jaunas iespējas, kas ievērojami pārsniedz līdzšinējās balss vadības iespējas.

IDA balss asistents ne tikai risina ikdienas jautājumus, bet arī var piekļūt tiešsaistē esošajai informācijai, aptverot visu, sākot no laikapstākļu prognozēm un beidzot ar iespēju sniegt atbildes uz dažādiem vispārīgiem jautājumiem. Balss asistents būs pieejams ierobežotā valodu klāstā.

Nākotnē VW modeļos mākslīgais intelekts sniegs papildu informāciju, atbildot arī uz cita veida jautājumiem, jo tā spējas nepārtraukti paplašināsies. Tas var būt noderīgi dažādās situācijās brauciena laikā, lai veicinātu sarunas, noskaidrotu atbildes uz jautājumiem, mijiedarbotos intuitīvā valodā, saņemtu automobilim nepieciešamo informāciju un daudz ko citu tikai brīvroku režīmā.

Bagātīgs standarta aprīkojums

Jau standarta komplektācijas "Golf" modelis ir bagātīgi aprīkots, piedāvājot tādas funkcijas kā automātiskā klimata kontrole, uzlabota daudzfunkcionāla stūre, bezkontakta atslēgas piekļuves un dzinēja startēšanas sistēma, dinamiskais ceļa zīmju atpazīšanas displejs, kruīza kontroles sistēma, stāvvietā novietošanas asistents priekšā un aizmugurē, jaunā informācijas un izklaides sistēma, viedtālruņa bezvadu integrācija, kā arī jaunie LED priekšējie lukturi un LED aizmugurējie lukturi.

Jauns apgaismojuma dizains

Jauno "Golf" un "Golf Variant" atšķir to pārveidotā priekšpuse. Vizuāli izteiksmīgas iezīmes ir VW logotips, kas Eiropas tirgos pirmo reizi ir izgaismots, un jauna dizaina LED priekšējie lukturi.

Augstākās kvalitātes "IQ.Light LED matrix" lukturiem, kas pirmo reizi pieejami "Golf" modelim, ir jaunas un augstas veiktspējas tālās gaismas, kuru darbības rādiuss ir līdz 500 m.

Sākumā pieejami seši aprīkojuma veidi

"Golf" un "Golf Variant" tiks piedāvāti bāzes versijā, kā arī augstāka aprīkojuma specifikācijās – "Life", "Style" un "R-Line". Produktu līnijas divi ikoniskie sporta modeļi – "Golf GTE" un "Golf GTI" – tiek pozicionēti neatkarīgi.

Savukārt augstākā līmeņa sportiskie modeļi – "Golf GTI Clubsport", "Golf R" un "Golf Variant R" – tirgū nonāks gada otrajā pusē ("R" modeļi ir ar "4Motion" visu riteņu piedziņu).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!