Foto: Publicitātes foto
Sestdien pēcpusdienā Apē tika dots starts tradicionālajam ziemas rallijam "Sarma 2013". Pirmajā sacensību dienā līdera pozīcijas izcīnīja Krievijas sportists Aleksejs Lukjaņuks, kuram seko divi igauņi – Sīms Plangī un Timmo Korge, informēja rallija rīkotāji.

Ātrākais no latviešiem – Jānis Vorobjovs pēc pirmās dienas ieņem 5. vietu. Savukārt latviešu sportisti savās rokās ir sagrābuši pirmās trīs vietas vientilta piedziņas automašīnu konkurencē. No tiem ātrākais Ralfs Sirmacis.

Jau pirmajā ātrumposmā līdera pozīcijas sagrāba Aleksejs Lukjaņuks, kuru cītīgi centās noķert Sīms Plangi un Timmo Korge. Lai arī katrs no igauņiem dienas pēdējos divos ātrumposmos izcīnīja pa vienai uzvarai, ar to bija pa maz, lai atņemtu līdera pozīcijas Aleksejam Lukjaņukam. Viņš otro sacensību dienu uzsāks ar deviņu sekunžu pārsvaru. Vasilijam Grjazinam, kurš bija ātrākais "Sarma 2013" testa posmā, neizdevās iejaukties cīņā par līdera titulu, attiecīgi viņš pēc pirmās sacensību dienas ieņem 4. vietu rallija kopvērtējumā.


Ātrākie no latviešiem – Jānis Vorobjovs, Mārtiņš Svilis un Aivis Egle – tieši šādā secībā ir sadalījuši atlikušās vietas pirmajā septiņniekā. Lietuvas čempionāta ātrākie dalībnieki pirmajā sacensību dienā nebija ne tuvu, lai iejauktos cīņā par vietu pirmajā septītniekā. Ātrākais no lietuviešiem pēc aizvadītajiem četriem ātrumposmiem ir Dominiks Butvils – viņš šobrīd ieņem desmito pozīciju, zaudējot rallija līderim minūti un nedaudz vairāk kā divas sekundes.

Otrajā rallija dienā sportisti cīnīsies par sekundēm un uzvarām Gulbenes novada ceļos. Sportistiem kopumā būs jāveic seši ātrumposmi, no kuriem pēdējais, kas jāveic divas reizes, ir pilnīgi jauns. Sportisti jau pēc iepazīšanās ar ātrumposmiem atzina, ka tas ir ļoti interesants. Otrajā dienā rallija čempionāta dalībniekiem pievienosies arī rallijsprinta ekipāžas, kas veiks visus tos pašu ātrumpomus, ko rallija čempionāta dalībnieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!