Foto: Publicitātes foto

Autosportists Krišjānis Caune pārstāvēs profesionālo kartingu komandu "Red9.lv Scuderia" 2023. gada sezonā "Tillotson T4" klasē. Komandas mērķis ir izcīnīt ceļazīmi uz pasaules kausa fināla posmu Spānijā, kurā startēs visu valstu spēcīgākie sportisti. Pirmais posms Latvijā paredzēts 1. maijā Kandavas kartodromā.

Kartings ir viena no autosporta masveidīgākajām disciplīnām ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Tas ir mīts, ka ar šo sporta veidu nodarbojās tikai gados jauni sportisti, kuriem vēl nav autovadītāja apliecības, lai startētu automašīnu, formulu vai bagija kategorijā. Bieži vien uz starta ir redzami gana pieredzējuši autosportisti, kuri mēdz atgriezties pie tā, ar ko kādreiz sākuši.

"Par pilnas sezonas programmu runājām jau pagājušajā gadā, kad veicu dažus posmus individuāli. Man jau tad ļoti patika šī klase, kas ir tehniski vienkārša un pietiekami ātra, dinamiska. Uzrunāja arī kvalificēšanās iespēja pasaules kausam, kas piešķir papildu pievienoto vērtību, startējot nacionālā līmenī," stāsta Krišjānis Caune.

Visā pasaulē sportisti, kuri startē T4 klasē, ar "Tillotson" tehniku, nacionālo čempionāta ietvaros nosaka ātrākos sezonas braucējus. Katras valsts top-trīs sportisti automātiski kvalificējās pasaules kausa finālam, kas norisināsies no 21. līdz 24. septembrim Valensijā (Spānijā), leģendārajā "Lucas Guerrero International Circuit" trasē.

"Krišjāni vērojām jau kādu laiku – viņš piedalījās gan mūsu rīkotajā ziemas posmā, kurā uzvarēja, gan arī vasaras posmā, kur arī bija starp ātrākajiem braucējiem. Liels prieks, ka T4 klase kļūst arvien populārāka ne tikai pasaulē, bet arī šeit, Latvijā. Domājams, ka konkurence šogad būs sīva, jo mums ir pievienojušies vairāki jauni un ļoti sportiski braucēji. Cik zinām, tad organizatori gatavo īpašu pārsteigumu arī daiļā dzimuma sportistēm," komentē "Red9.lv Scuderia" komandas īpašnieks un vadītājs Rūdolfs Toms Bērziņš.

T4 kartingu klasē Latvijā kopumā paredzēti seši posmi, viesojoties tādās pilsētās, kā Kandava, Ropaži, Madona, Jelgava un Rīga. Pirmais posms paredzēts 1. maijā, Kandavas kartodromā, bet noslēdzošais – tieši pirms pasaules kausa – no 15. līdz 16. septembrim (norises vieta tiks precizēta).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!