Foto: Publicitātes foto
Svētdien, 7. maijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē tika atklāta jaunā Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona – cīņas trasē visas dienas garumā, sacensību dalībnieki jaunajai sezonai gatavojušies nopietni, pjedestāla sastāvs nenosakāms līdz pēdējiem metriem. 2023. gada sezonā seši sacensību posmi, starti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Jaunāko rallijkrosa braucēju klasē "Yaris CUP" šajā sezonā dalībnieku skaits dubultojies, pagājušā gada sastāvam pievienojušies jauni censoņi. Klases mērķis ir iedrošināt gados jaunākus braucējus uzsākt savas gaitas auto braukšanā slēgtā trasē, sajūtot arī īpašo sacensību garšu un adrenalīnu. Sezonas atklāšanas posmā sevi vislabāk spēja parādīt pagājušā gada sezonas uzvarētājs Linards Jasons.

Linards Jasons, "Yaris CUP" klases pirmā posma uzvarētājs: "Mērķis bija iet uz pilnu banku, iet uz labāko un finālā tas arī izdevās. To, kas notika aiz manis īsti nemanīju, centos koncentrēties uz savu braukšanu. Augstākais pjedestāla pakāpiens sacensībās ir tas, uz ko tiecas visi, ne vienmēr izdodas to sasniegt, pieviļ tehnika un citas problēmas, bet tāds ir autosports!"

Gaidītākā klase uz starta pirmajā sacensību posmā "BMW RX 3000". Skatītāju un dalībnieku vidū populārākā klase gan skaita, gan spraigo cīņu ziņā. Kopumā sacensību karstumā devās 22 dalībnieki. Pēc īpaši negaidītiem pavērsieniem finālā un konkurentu sadursmēm trases līkumos, pēdējā aplī uzvaru izdevās izraut Mārim Druvam.

Māris Druva, "BMW RX 3000" klases pirmā posma uzvarētājs: "Sajūtas pēc brauciena kolosālas, nevar pat aprakstīt. Starp konkurentiem trasē sadursme, arī es tiku pie sitiena, bet veiksmīgi atradu spraugu, pa kuru izlīst un finišs sasniegts pirmajam. Man trūkst vārdu, esmu priecīgs!"

Asākās cīņas šajā sacīkstē sagādāja spēcīgākā klase šajā čempionātā "Supercar". Jaudīgās automašīnas un mērķtiecīgie piloti fināla braucienā nespēja sadalīt pirmo līkumu, izraisītas vairākas sadursmes, kā arī kūlenis, kuru piedzīvoja Aldis Kasparovičs. Klase stājās uz starta atkārtotā fināla braucienā, uz kuru diemžēl spēja atgriezties tikai pieci no astoņiem braucējiem. Pārliecinošs finālā bija pagājušā gada čempions Edijs Ošs.

Edijs Ošs, "Supercar" klases pirmā posma uzvarētājs: "Gribētos, lai sezona turpinātos šādi. Jāsaka gan, ka sākums dienai lika mazliet pakutināt nervus, pacīnīties ar ķibelēm, bet finālā viss sakārtojās. Konkurentu sadursmes pirmajā fināla piegājienā nemanīju, sapratu tikai tad, kad spoteris ziņoja, ka trasē ir sarkanie karogi. Otrajā fināla piegājienā turpināju iesākto cīņu!"

Nākamais Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms notiks 21. maijā Jēkabpilī, autotrasē "Baroni".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!