Stāmerienas pagasta padomes deputāti un pašvaldības vadītājs Raitis Apalups cilvēku iecienīto atpūtas vietu "Lāčauss" pie Stāmerienas ezera uzskata par kauna traipu visam pagastam, ziņo www.dzirkstele.lv.
"Biju aizbraucis to apskatīt un pārliecinājos, ka joprojām tajā nav kārtības, lai gan, sākoties atpūtas sezonai, par to nemitīgi atgādinām tās nomniecei Lāsmai Čerņikai. Visur mētājas tukšas pudeles un stikli, polietilēna maisiņi un čipsu pakas, atpūtas vietā zāle nav nopļauta, nojume šašliku cepšanai joprojām ir sabrukusi un skatienam ārkārtīgi nepievilcīga," situāciju raksturo Apalups.

Pašvaldības vadītājs konsultējies ar juristiem, kā rīkoties, lai tomēr panāktu, ka atpūtas vieta tiek sakopta. "Par to, ka cilvēkiem "Lāčauss" ir vajadzīga, liecina lielais atpūtnieku skaits pie ezera neatkarīgi no te valdošās nekārtības. It kā jau atpūtnieku atstātos atkritumus te savāc nomnieces radinieki, tomēr kārtības nav," piebilst Apalups.

Savulaik apmēram divus hektārus zemes gar ezermalu, uz kuriem atrodas arī "Lāčauss", Stāmerienas pašvaldība uz 49 gadiem iznomāja Čerņikai.

"Dzirkstele" sazinājās ar L.Čerņiku, lai noskaidrotu, vai šovasar "Lāčausī" iecerēts kaut ko uzlabot. "Nē, neko nedarīsim. Tur nav nekārtīgi! Ir cilvēki, kuri savāc atkritumus, ko aiz sevis atstāj atpūtnieki," teica nomniece.

"Dzirkstele" jau vairākkārt ir rakstījusi par peldvietā valdošo nekārtību, diemžēl nekas nav mainījies.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!