Pieci interesanti fakti par 'Maybach' limuzīniem Latvijā un pasaulē
Foto: Publicitātes foto

Latvijā ir reģistrēti samērā daudz – veseli 22 greznie "Maybach" limuzīni, tādējādi nebūtu arī brīnums, ja ar tādu brauktu pat kāds pensionējies zvejnieks. Portāls "Delfi" piedāvā piecus interesantus faktus par "Maybach" limuzīniem Latvijā un pasaulē.

"Maybach" vēsture sniedzas tālajā 1909. gadā, kad Vilhelms Maibahs ar savu dēlu nodibināja kompāniju, kas sākotnēji ražoja dzinējus dirižabļiem jeb cepelīniem. Ņemot vērā, ka Maibahs seniors līdz 1907. gadam strādāja "Mercedes-Benz" markas automobiļu ražotājā par tehnisko direktoru, likumsakarīgi "Maybach" industrializācijas bumā drīz pievērsās arī automobiļu ražošanai.

Pirmais "Maybach" automobilis tika prezentēts 1919. gadā Berlīnes autoizstādē. Šie luksusa spēkrati tika pozicionēti virs tobrīd greznības etalona "Mercedes-Benz", un savu statusu attaisnoja ar izcilajiem inženiertehniskajiem risinājumiem. Diemžēl "Maybach" vēsturi pārrāva Otrais pasaules karš un 1960. gadā to, kas bija palicis pāri no šī zīmola, iegādājās "Mercedes-Benz" ražotājs.

Tags

Maybach Mercedes-Benz Otrais pasaules karš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form