Foto: Tieslietu ministrija

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 26. martā, Ministru kabineta sēdē virzīja apstiprināšanai Laimas Letiņas kandidatūru Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā. Pretendente guva vienbalsīgu valdības atbalstu.

Mēnešalga šim amatam noteikta 4600 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ierēdnim būs iespēja arī saņemt motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Letiņas līdzšinējā darbavieta ir Latvijas Finanšu nozares asociācijā, kurā viņa ieņem padomnieces amatu un pēdējos gados aktīvi strādājusi pie informācijas apmaiņas risinājumiem starp valsts un privāto sektoru, kā arī negribēto un nevēlamo seku mazināšanas finanšu pakalpojumu pieejamībā. No 2018. līdz 2019. gadam Letiņa strādāja Uzņēmumu reģistrā par ekspertu juridisko personu izmantošanas noziedzīgiem nolūkiem novēršanas jomā.  Konkursa uzvarētāja Uzņēmumu reģistrā arī iepriekš ieņēmusi divus amatus – no 2013. līdz 2018. gadam bijusi Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece un 2013. gadā Juridiskās nodaļas juriskonsulte. Savukārt periodā no 2018. līdz 2020. gadam Letiņa strādāja Tieslietu ministrijā par juristi Komerctiesību nodaļā.

Viņa Latvijas Universitātē ieguvusi profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē. Letiņa ieguvusi arī starptautisku sertifikāciju naudas atmazgāšanas novēršanas un starptautisko sankciju jomā.

Lībiņa-Egnere norāda, ka Uzņēmumu reģistra galvenais uzdevums šobrīd ir celt iestādes analītiskās spējas, stiprinot drošu un ilgtspējīgu komercdarbības vidi, kā arī turpināt uzsākto ceļu, piedāvājot klientiem arvien mūsdienīgākus pakalpojumus.

“Jaunu uzņēmumu dibināšana un izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas datos jāpiedāvā ātri un bez liekas birokrātijas. Tas ir tiesiskas valsts konkurētspējas jautājums. Savukārt spēja atpazīt riskus saistībā ar patiesajiem labuma guvējiem un sankciju ievērošanu ir izšķiroša, rūpējoties par valsts drošību,” pauž ministre.

Saskaņā ar Valsts civildienesta likumu tieslietu ministrs pēc izvirzītās kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā padotības iestādes vadītāju termiņā uz pieciem gadiem. Letiņa Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā stāsies šī gada 2. aprīlī.

Valsts kancelejas izsludinātais atklātais konkurss uz Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatu norisinājās trīs kārtās un noslēdzās šī gada marta sākumā, konkursā uzvarot Letiņai.

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas Latvijas Republikas teritorijā reģistrē tiesību subjektus un juridiskus faktus, piemēram, komersantus un to filiāles, biedrības un nodibinājumus, reliģiskās organizācijas, komercķīlas u.c., kā arī nodrošina normatīvajos aktos noteikto ziņu (par reģistrētajiem tiesību subjektiem un juridiskajiem faktiem) publisku ticamību un pieejamību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!