Foto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atļāvis "Kombuča dzīvības dzēriena" ražotājam SIA "LKOM" atsākt darbību, jo uzņēmums veicis visas PVD pieprasītās darbības un izmeklējumus, lai pierādītu, ka tā ražotie produkti atbilst nekaitīguma prasībām, informēja PVD pārstāvji.

PVD Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vadītājs Māris Eiklons skaidro, ka viens no uzņēmumam uzdotajiem pasākumiem bija pudeļu atbilstības nodrošināšana. Uzņēmumam bija jāveic spiediena pārbaudes, lai noskaidrotu, vai spiediens, kas rodas pudelē uzglabāšanas laikā, ir atbilstošs normām, kā arī citas pastiprinātas pārbaudes pudelēm.

"LKOM" vadītājs Miķelis Isajevs atzīmēja, ka uzņēmumam pagaidām nav pārbaudēm nepieciešamais CO2 spiediena mērītājs, tāpēc pārbaudes veiktas ārpus uzņēmuma. Šāda iekārtu uzņēmums drīzumā iegādāsies pats.

Jau ziņots, ka PVD uz laiku apturējia "LKOM" darbību, jo pārbaudē tika konstatēti trūkumi uzņēmuma darbībā, kas radīja šaubas, vai uzņēmums patiešām spēj garantēt, ka produkts ir drošs patērētājiem.

Ārpuskārtas pārbaude tika veikta pēc tviterī publicētās informācijas par uzrūgušām "Kombučas dzīvības dzēriena" pudelēm, kas atvēršanas laikā izšāvušas korķus, nodarot cilvēkam traumu.

"LKOM" 2022. gadā strādāja ar 480 203 eiro apgrozījumu un 53 096 eiro peļņu, liecina informācija "Firmas.lv". Finanšu dati par 2023. gadu vēl nav publicēti.

Kompānija reģistrēta 2014. gadā, un tās pamatkapitāls ir 5800 eiro. "LKOM" nodarbojas ar dabiska, nefiltrēta kombučas dzēriena brūvēšanu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Isajevs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!