Foto: Publcitātes foto

Šī gada 3. maijā SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" (EDzL) dalībnieku sapulcē par valdes priekšsēdētāju uz laiku iecelts līdzšinējais "Rail Baltica" kopuzņēmuma "RB Rail" AS Latvijas filiāles vadītājs Ēriks Diļevs.

Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris atkāpās no amata šī gada 27. aprīlī personisku iemeslu dēļ.

Diļevs valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pildīs no 3. maija līdz brīdim, kad tiks iecelts jauns EDzL valdes priekšsēdētājs, kas tiks izvēlēts, organizējot publisku kandidātu pieteikšanās procedūru (konkursu) normatīvajos tiesību aktos noteiktajā kārtībā.

"Ērika Diļeva ilggadīgā pieredze "Rail Baltica" projektā ir būtisks aspekts, lai nodrošinātu EDzL darbību līdz jaunas uzņēmuma valdes iecelšanai. Satiksmes ministrijas vārdā vēlos pateikties Kasparam Vingrim par ieguldījumu "Rail Baltica" projekta īstenošanā Latvijā, izveidojot labu pamatu uzsākto darbu turpināšanai. Novēlu veiksmi jaunajos profesionālajos izaicinājumos", pauž Satiksmes ministrijas valsts sekretāra p.i. Ligita Austrupe.

Kopš 2018. gada Diļevs strādā "Rail Baltica" kopuzņēmumā "RB Rail" AS, sākotnēji pildot Ceļu un Inženierkomunikāciju nodaļas vadītāja pienākumus un vēlāk ieņemot tehniskā direktora Latvijā amatu. No 2023. gada sākuma Diļevs ir "RB Rail" AS Latvijas filiāles vadītājs un ir atbildīgs par filiāles komandas vadību, stratēģisko plānošanu un sadarbību ar projekta ieinteresētajām pusēm.

Līdzšinējais EDzL valdes loceklis Arnis Staltmanis darba attiecības uzņēmumā pārtrauca ar šī gada 2. maiju. Lēmums par jauna valdes locekļa iecelšanu plānots tuvākā laikā.

EDzL ir valsts kapitālsabiedrība ar Satiksmes ministrijas simtprocentīgu līdzdalības apmēru, kas dibināta 2014. gadā. Ar 2016. gadu, atbilstoši projekta ieviešanas struktūrai un deleģēšanas līgumam, EDzL ir "Rail Baltica" projekta nacionālais ieviesējs Latvijā, kas pārrauga projekta dzelzceļa infrastruktūras, t.sk. abu starptautisko staciju Rīgā un pamattrases būvniecību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!