Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" izsludinājusi starptautisku konkursu, kurā aicina pasaules arhitektus iesniegt savas idejas un koncepcijas jaunajam terminālim, portālu "Delfi" informēja "airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

"airBaltic" prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks norāda: "Rīgas lidosta jau šobrīd ir kļuvusi par šauru, un jauns terminālis ir akūti vajadzīgs. Šobrīd mēs veicam visus priekšdarbus, lai termināļa projekts virzītos uz priekšu. Mēs ceram arī uz Rīgas lidostas aktīvu darbību termināļa sakarā. Jauns terminālis vienlaikus ir arī Latvijas vizītkarte, tāpēc mēs aicinām visas pasaules arhitektus nākt ar savām idejām un koncepcijām tā izveidei."

Starptautiskā konkursa mērķis ir piesaistīt pasaules arhitektus, kas var piedāvāt inovatīvu arhitektonisku un funkcionālu koncepciju jaunajam terminālim, informē Vanags. Šī sākotnēji izstrādātā koncepcija jeb ideja tiktu izmantota kā pamats tālākajā termināļa kompleksa projekta izstrādē. Arhitektiem koncepcija jāveido, paredzot termināļa sākotnējo pasažieru apkalpošanas kapacitāti 7-8 miljoni pasažieru gadā, kā arī iespēju to palielināt līdz 14 miljoniem pasažieru gadā.

Konkursā iesniegtās arhitektoniskās koncepcijas septembra beigās izvērtēs starptautisku arhitektu žūrija un "airBaltic" vadība. Konkursa uzvarētājam "airBaltic" piešķirs 100 tūkstošu eiro jeb aptuveni 70 tūkstošu latu lielu naudas balvu, sola Vanags.

Konkursu "airBaltic" uzdevumā organizē viens no pasaules lielākajiem būvniecības inženieru birojiem - "Ove Arup and Partners" Londonas pārstāvniecība, norāda Vanags. Arhitektiem, kas vēlas piedalīties koncepciju izstrādē, dalībai konkursā jāreģistrējas līdz 2010.gada 16.augustam, sūtot e-pastu uz airbalticcompetition@arup.com.

Konkursā pieteiktās arhitektūras koncepcijas jeb idejas tiks pieņemtas līdz 20.septembrim, un starptautiskā žūrija tās izvērtēs septembra beigās, klāsta Vanags.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!