Foto: LETA

Latvija pēc sešu gadu pārtraukuma un neilgi pēc eiro ieviešanas otrdien sekmīgi emitējusi septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 2,625% gadā (ienesīgums 2,815%), portālu "Delfi" informēja Finanšu ministrija.

"Ekonomiskā izaugsme, pievienošanās eirozonai un līdz šim saņemtie Latvijas reitingu uzlabojumi ir ļāvuši Latvijai starptautiskajos tirgos aizņemties finanšu resursus ar izdevīgiem nosacījumiem. Aizņemšanās darījums ļauj pārfinansēt starptautisko aizņēmumu ar zemākām procentu likmēm. Sekmīgā obligāciju izcenošana nepārprotami turpina apliecināt ārvalstu investoru augsto novērtējumu par paveikto Latvijas valsts ekonomikā un uzticību valstij kopumā," komentēja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Latvijai šā gada martā ir jāatmaksā Eiropas Komisijas (EK) aizdevums viena miljarda eiro apmērā, kura procentu likme ir 3,125%.

Emisija īstenota saskaņā ar valsts aizņemšanās stratēģiju un ņemot vērā šā brīža labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos, informē FM.

Ministrija informē, ka investoru interese par iespēju iegādāties Latvijas vērtspapīrus bijusi ļoti liela, sasniedzot plašu investoru līdzdalību gan primāri no Eiropas, gan arī no ASV un citiem reģioniem.

Atšķirībā no iepriekšējiem aizņēmumiem starptautiskajos finanšu tirgos šis darījums ticis orientēts pārsvarā uz Eiropas investoriem, vienlaikus nodrošinot iespēju aizņemties arī ASV investoriem.

Iepriekšējā Latvijas obligāciju emisija starptautiskajos finanšu tirgos notika 2012. gada decembrī, kad tika emitētas obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru apmērā ar ienesīgumu 2,889%.

Pēdējā Latvijas valsts obligāciju emisija eiro valūtā notika 2008. gada februārī ar kuponu 5,5% (ienesīgumu 5,53%).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!