Foto: LETA

AS "KVV Liepājas metalurgs" norēķinājies par AS "Latvenergo" piegādāto elektrību, apstiprināja energokompānijas pārstāvis Andris Siksnis.

Siksnis informēja, ka metalurģijas uzņēmums par "Latvenergo" piegādāto elektrību ir norēķinājies un, tā kā "KVV Liepājas metalurgs" ir apturējis ražošanu, uzņēmumam jauni parādi neveidojas.

Jau ziņots, ka kopš 2016. gada 20. janvāra "KVV Liepājas metalurgs" nebija veicis izrakstīto rēķinu pilnīgu apmaksu par patērēto elektroenerģiju, izveidojot parādu par elektroenerģiju 115 000 eiro apmērā, kā arī ir izrakstīts rēķins par janvāra otrajā dekādē patērēto elektroenerģiju.

Kā ziņots, AS "Latvijas Gāze" (LG) ir brīdinājusi AS "KVV Liepājas metalurgs" par dabasgāzes padeves pārtraukšanu, jo metalurģijas uzņēmums ir secīgi nokavējis jau vairākus maksājumu termiņus, aģentūru LETA informēja LG.

Patlaban "KVV Liepājas metalurgam" ir izveidojušies ievērojami parādi par dabasgāzes piegādi, un tas neļauj LG turpināt gāzes piegādi gazificētajam objektam. Gazificētajā objektā tiks pārtraukta dabasgāzes padeve, ja viss parāds netiks samaksāts līdz 2016. gada 12. februārim.

LG pagājušā gada beigās veica pārrēķinu, secinot, ka "KVV Liepājas metalurgs" ir patērējis mazāk gāzes, nekā plānots, kā rezultātā rūpniecības uzņēmumam par šo pārrēķinu ir jāmaksā 340 000 eiro.

LG lielajiem dabasgāzes patērētājiem piemēro dažādus tarifu plānus, kas paredz - jo vairāk gāzes lieto, jo zemāka ir summa par piegādāto gāzi. "KVV Liepājas metalurgs" pērn patērējis mazāk gāzes, nekā plānots, tāpēc arī tika veikts pārrēķins.

"KVV Liepājas metalurgs" kavē norēķinus par elektroenerģiju, neveicot to apmaksu paredzētajos termiņos.

Tāpat vēstīts, ka Liepājas tiesa 5. janvārī noraidīja SIA "Elme Messer Metalurgs" pieteikumu par "KVV Liepājas metalurga" maksātnespēju. "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs uzskata, ka tas ir objektīvs spriedums, jo uzņēmums esot maksātspējīgs.

Uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" pērn decembrī Valsts kasē bija jāieskaita 2,7 miljoni eiro, taču tas netika izdarīts. Uzņēmums lūdzis atlikt kavēto maksājumu. Lai valsts piekristu "KVV Liepājas metalurga" kavētā 2,7 miljonu eiro maksājuma atlikšanai uz diviem gadiem, uzņēmumam jāiesniedz apliecinājums, ka tā māteskompānija veiks finanšu ieguldījumus, kā arī jāiesniedz valdībai bankas garantija ar termiņu līdz 2017.gada janvāra beigām par atliktā maksājuma segšanu.

Pagājušajā nedēļā paziņojumā medijiem "KVV Liepājas metalurgs" pauda viedokli, ka patlaban kreditori un valdība ieņēmuši "ultimatīvu" nostāju. Uzņēmums nejūtot, ka valdība gatava izrādīt pretimnākšanu, lai uzņēmums spētu atgūties no krīzes.

"KVV Liepājas metalurga" apgrozījums pērn bija 73 miljoni eiro, bet zaudējumi sasnieguši astoņus miljonus eiro. Darba algās pērn samaksāti septiņi miljoni eiro, četri miljoni eiro samaksāti par energoresursiem, bet 3,5 miljoni eiro - par dabasgāzi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!