Pamatojoties uz ilglaicīgu nespēju nokārtot parādsaistības par saņemto dabasgāzi, AS "Latvijas Gāze" (LG) piektdien pusdienlaikā ir pārtraukusi dabasgāzes padevi AS "KVV Liepājas metalurgs", portālu "Delfi" informēja LG.

Tā kā līdz ceturtdienai parāds joprojām nebija nomaksāts, kopējās AS "KVV Liepājas metalurgs" parādsaistības ir pieaugušas un turpina pieaugt, kā arī "KVV Liepājas metalurgs" nav parakstījusi vienošanos par parāda pakāpenisku samaksu, dabasgāzes padeve objektam ir pārtraukta.

Kā skaidro LG, dabasgāzes padeve tiks atjaunota nekavējoties pēc visu parādu nomaksas.

Ziņots, ka par iespējamo dabasgāzes padeves pārtraukšanu uzņēmums "KVV Liepājas metalurgs" tika brīdināts jau februāra sākumā, jo "KVV Liepājas metalurgs" bija secīgi nokavējis vairākus maksājumu termiņus.

AS "KVV Liepājas metalurgs" valdes loceklis Igors Talanovs iepriekš sacīja, ka nekomentēs divu uzņēmumu savstarpējās attiecības.

LG pagājušā gada beigās veica pārrēķinu, secinot, ka "KVV Liepājas metalurgs" ir patērējis mazāk gāzes, nekā plānots, kā rezultātā rūpniecības uzņēmumam par šo pārrēķinu ir jāmaksā 340 000 eiro. LG lielajiem dabasgāzes patērētājiem piemēro dažādus tarifu plānus, kas paredz - jo vairāk gāzes lieto, jo zemāka ir summa par piegādāto gāzi. "KVV Liepājas metalurgs" pērn patērējis mazāk gāzes, nekā plānots, tāpēc arī tika veikts pārrēķins.

Kā ziņots, "KVV Liepājas metalurgam" līdz šā gada 1. martam jāizstrādā un jāiesniedz valdībā uzņēmuma restrukturizācijas plāns, lai tiktu vērtēta iespējamā saistību grafika pārskatīšana. Valdība februāra sākumā atlika lemšanu par saistību grafika pārskatīšanu, dodot uzņēmumam laiku līdz martam sagatavot restrukturizācijas plānu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!