Foto: F64

Laikraksts "Bauskas Dzīve" nolēmis sūdzēt tiesā Iecavas novada domi, kas izdod laikrakstu "Iecavas Ziņas", jo šādā veidā pašvaldība kropļojot mediju un reklāmas tirgu, svētdien vēsta raidījums "LNT Ziņas sešos".

Laikraksta "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle norāda, ka šobrīd daudzas pašvaldības nekaunīgi ar dempinga cenām ielauzušās mediju un reklāmas tirgū, to kropļojot. Turklāt tas notiek jau gadiem, bet neviens uz to nereaģē.

Ir izplatījusies pašvaldību prakse dibināt savus informatīvos izdevumus, kuri izliekas par neatkarīgiem plašsaziņas līdzekļiem, bet kurus apmaksā pašvaldības, skaidro raidījums.

"Mēs aprēķinājām Zemgales reģionā vidējo reklāmas laukuma izcenojumu vai līdzjūtību sludinājumu. Viņiem tas ir 2,5-3 reizes lētāk par cenu tirgū, turklāt viņi pārdod šo izdevumu un viņiem ir abonenti par ļoti zemām cenām," "LNT Ziņām sešos" saka Rozentāle.

Viņa norāda, ka Iecavas novada dome, izdodot laikrakstu, kurā publicētas reklāmas, sludinājumi un uz pašvaldības funkcijām neattiecināmi raksti, rīkojas nelikumīgi. Lai gan likums uzliek par pienākumu pašvaldībai informēt sabiedrību par savu darbu, tas nerunā par saimniecisko darbību, izdodot laikrakstu, kas acīmredzami konkurē ar neatkarīgiem medijiem. "Bauskas Dzīve" prasīs pārtraukt darbību un atlīdzināt zaudējumus.

Tikmēr Iecavas novada dome uzskata, ka likums ir tās pusē.

Reģionu laikrakstu pusē ir arī Latvijas Žurnālistu asociācija, kas arī sākusi cīņu pret šo negodīgo praksi. Patlaban gan ledus šajā virzienā ir sakustējies, proti, Kultūras ministrijā ir izveidota darba grupa, kur iesaistītās puses mēģina panākt risinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!