Foto: Publicitātes attēli
Jaunuzņēmumu akseleratoru programmu veidotājs “Techstars” 2021. gada “Smart Mobility” programmā uzņēmis Latvijā bāzēto jaunuzņēmumu “Kedeon”, informē uzņēmuma pārstāvji.

Starp vairākiem simtiem pretendentu no kopumā 54 valstīm izvēlēti 12 jaunuzņēmumi, kas varēs piedalīties programmā un saņems finansējumu 120 000 dolāru apmērā. Šī sadarbība ļaus "Kedeon" ne vien turpināt attīstību Baltijā, bet arī piesaistīt klientus no globāliem tirgiem.

"Techstars" ir globāla investīciju un inovāciju platforma, kas palīdz jaunuzņēmumu dibinātājiem satikties ar investoriem, korporācijām un mentoriem. Līdz šim vairāki uzņēmumi, kas bijuši "Techstars" portfolio, piemēram, "DigitalOcean" un "SendGrid" šobrīd kļuvuši par tā sauktajiem "vienradžiem" - jaunuzņēmumiem, kuru vērtība sasniegusi 1 miljarda dolāru apmēru.

Kopumā 12 uzņēmumi no Itālijas, Lielbritānijas, Izraēlas, Portugāles, Amerikas Savienotajām valstīm un Latvijas uzsākuši intensīvu 3 mēnešus ilgu programmu, kuras laikā tiksies ar mentoriem, "biznesa haizivīm", potenciālajiem partneriem, investoriem un klientiem, lai attīstītu savu jaunuzņēmumu.

"Kedeon" aktīvi darbojas jau aptuveni gadu, līdz šim piesaistot dažādas atbalsta un grantu programmas, piemēram, "Blockstart". Šo gadu laikā uzņēmums izstrādājis ierīces, kas ļauj monitorēt apstākļus dažādos aukstuma piegādes ķēdes posmos, īpaši koncentrējoties tieši uz pēdējo piegādes posmu - no tirgotāja vai noliktavas līdz klientam. Turklāt, visa ievāktā informācija par piegādēm tiek uzglabāta īpaši drošā, kriptogrāfiski aizsargātā datu bāzē, kas novērš iespēju manipulēt ar datiem.

Uzņēmums testējis savas ierīces, izvēršot pilotprojektu sadarbībā ar vairākiem Latvijas uzņēmumiem, kas tiem ļāvuši ne vien pārliecināties par piegāžu kvalitātes līmeni, bet arī balstoties uz datiem, definēt tos piegādes ķēdes posmus, kuros nepieciešami uzlabojumi.

"Pērnā gada laikā esam veiksmīgi sevi pieteikuši Latvijas tirgū, tādēļ mūsu ambīcijas aug, un redzam, ka spējam nodrošināt piegādes ķēdes monitorēšanas pakalpojumus plašākā tirgū. Ieguldītais darbs ir atmaksājies un mūs izraudzījies "Techstars", aicinot piedalīties "Smart Mobility" programmā. Mums tā ir iespēja ne vien iegūt jaunas zināšanas, partnerus, investorus, un arī draugus, bet arī izmantot "Techstars" tīklu un paplašināt darbību citās valstīs, piesaistot plašāku klientu loku. Ņemot vērā patērētāju paradumus pandēmijas laikā, šobrīd drošas pārtikas piegādes, kā arī drošas vakcīnu piegādes ir svarīgākas kā jelkad, tādēļ aktīvi strādāsim un izmantosim doto iespēju paplašināt savu darbību laikā, kad sabiedrībai tas ir visvairāk nepieciešams," stāsta "Kedeon" dibinātājs Reinis Skorovs.

Viņš papildina, ka šogad "Kedeon" arī atvēris biroju Rīgā, kā arī "Hardware Lab" jeb ražotni, kurā tiek izstrādātas, izgatavotas un uzlabotas uzņēmuma piedāvātās ierīces ar sensoru risinājumiem, kas mēra apkārtējās vides datus piegāžu laikā.Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!