Foto: LETA
Domājot par Centrāltirgus reformām, Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji mudina to galvenokārt veidot kā vietējās produkcijas noieta vietu.

Pašlaik tiek mainīta uzņēmuma “Rīgas Centrāltirgus” vadība, kā arī tiek domāts par reformu veikšanu tirgū.

“Novērtējam AS “Rīgas Centrāltirgus” līdz šim paveikto darbu tirgus attīstībā un sniegto atbalstu Latvijas lauksaimniekiem, tomēr uzskatām, ka Centrāltirgus vadībai ir vēl jāveic savi mājasdarbi, lai vēl vairāk uzlabot tirdzniecības nosacījumus vietējo lauksaimniecības produktu ražotājiem,” saka ZSA valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

ZSA Centrāltirgu vēlētos redzēt, kā dinamisku un dzīvu vietu, kurā satiekas Latvijas produktu ražotāji ar saviem pircējiem. “Ir svarīgi beidzot rast risinājumu tam, lai pircēji netiek maldināti, ievesto produkciju uzdodot par Latvijas. Šajā jautājumā ir jau zināmas iestrādes veiktas un ļoti ceram uz ātru lēmējvaras darbu, lai jauno sistēmu ieviestu dzīvē. Mēs gribētu redzēt Centrāltirgu kā modernu vietu Rīgas centrā, kur iegādāties sezonālu un svaigu produkciju, gardi paēst un atpūsties jaunajām Rīgas ģimenēm. Tirgū noteikti ir vieta arī mājražotāju un amatnieku izstrādājumiem, kuri ārvalstu viesiem, kas uz pāris dienām ierodas Rīgā ļauj sajust Latvijas šarmu,” viņa paturpina.

ZSA valdes loceklis Mārtiņš Trons savukārt rosina apmeklētāju ērtībai ierīko bezmaksas stāvvietas vismaz uz vienu stundu ap tirgu, kā arī attīstīt ēdināšanas pakalpojumi tirgus teritorijā. Viņš uzskata, ka Centrāltirgus administrācijai vairāk jāuzrauga tirgotāju godprātība pie čeku izsniegšanas pircējam, lai turpmāk tirgus teritorijā tiktu mazināta ēnu ekonomika. Vienlaicīgi Rīgas domei būtu jāpiestrādā pie Centrāltirgus pozitīvā tēla veidošanas.

“Noteikti būtu jāsakārto Nakts jeb Zemnieku tirgus, kur labākās tirdzniecības vietas ir jāatvēl vietējiem lauksaimniekiem. To varētu panākt, izveidojot vietu sadalījumu, izvērtējot tirgoto produktu izcelsmi un kvalitāti, turpretī brāķētās vai ievestās produkcijas tirgošanu būtu jānodala no pārējās tirdzniecības zonas,” rosina ZSA eksperte Edīte Strazdiņa.

Lai piesaistītu jaunus vietējo produktu tirgotājus un lauksaimniekus, vietējiem ražotājiem tirgus teritorijā ir nepieciešama labvēlīgāka loģistika un vietu aizņemšanas process, bet pircēju ērtībai būtu jāierīko dažādu izmēru iepirkumu ratiņi, kas atvieglotu lielāku pirkumu nogādāšanu līdz automašīnām, viņa uzskata.

Biedrība „Zemnieku saeima” ir lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā. Tās biedri ir 800 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!