No amatiem atkāpusies SIA "Rīgas centrāltirgus" valde – priekšsēdētājs Artis Druvinieks un valdes loceklis Kaspars Zauls.

Šodien kapitālsabiedrības “Rīgas Centrāltirgus” dalībnieku sapulces laikā tika izskatīts un apstiprināts Rīgas centrāltirgus (RCT) 2020.gada darbības pārskats. Vērtējot RCT darbības rezultātus, secināts, ka nav sasniegti iepriekš nospraustie saimnieciskās darbības mērķi, sasniegtie rezultāti ir vērtējami kā neapmierinoši. Tāpēc bijušās valdes iesniegumus par amatu atstāšanu kapitāldaļu turētājs vērtē kā atbildības uzņemšanos par paveikto darbu. Iepriekšējais gads nav bijis viegls, tāpēc šobrīd svarīgākais uzdevums ir atklātā konkursā atrast jaunus, mērķtiecīgus un mūsdienīgus speciālistus, kas spēs nodrošināt ilgtspējīgu un mūsdienīgu tirgus darbību," "Delfi Bizness" skaidroja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Kā informēja Rīgas domes komunikācijas pārvalde, amatpersonas informējušas par atkāpšanos Rīgas pilsētas izpilddirektoru un uzņēmuma kapitāla daļu turētāju Jāni Langi.

Lange norādījis, ka "Rīgas Centrāltirgum" nepieciešama jauna, spēcīga un izlēmīga vadība, kas spētu nodrošināt kapitālsabiedrības darbības rentabilitāti, veiktu nepieciešamās izmaiņas un pieņemtu konkrētus un pamatotus lēmumus, lai nodrošinātu mūsdienīgu, ilgtspējīgu un efektīvu darbību.

Ar Druvnieku pagaidām sazināties nav izdevies, taču savā "Facebook" kontā viņš ir norādījis, ka pārmaiņas ir neizbēgama ikdienas daļa un šodien noslēdzies viens svarīgs viņa dzīves posms - ļoti interesants un izaicinājumu pilns.

"Četru gadu laikā ir paveikts patiešām daudz un ir ielikti pamati, kā arī uzsākti darbi pie daudzām pārmaiņām, kuras būs redzamas nu jau, iespējams, jaunās tirgus vadības laikā. Esam būvējuši, remontējuši, atjaunojuši, darījuši daudz citu darbu, tai skaitā, ieviesuši svētku svinēšanas tradīcijas, sadraudzējušies ar citu pilsētu tirgiem, cīnījušies ar kontrabandas preču tirdzniecību un kopā cīnījušies ar Covid-19, bet pats galvenais - katru dienu strādājām, lai Rīgas Centrāltirgus būtu par vietu, kur atgriezties," raksta Druvnieks

Bijušais tirgus vadītājs pauda pateicību visiem, kuri bijuši ar viņu kopā, un novēlēja savai komandai veiksmi turpināt iesāktos darbus.

Jaunas valdes izveidei tiks organizēts atklāts konkurss, bet līdz tam dalībnieku sapulcē ievēlēti pagaidu valdes locekļi, valdes priekšsēdētāja amatā ievēlot esošo uzņēmuma Juridiskās daļas vadītāju Māri Skudru un valdes locekļa amatā – finanšu jomas speciālistu, Rīgas domes Finanšu departamenta direktoru Uldi Rakstiņu.

Jau ziņots, ka aprīlī kādreizējā Rīgas Centrāltirgus piena paviljonā sāka tirgot rūpniecības preces. Pret šādu risinājumu iebilda Rīgas domes vadība, norādot, ka šāds risinājums nav saskaņots ar domi.

Uzņēmuma vadība skaidroja, ka rūpniecības preču tirdzniecība Rīgas centrāltirgus Piena paviljonā ir īslaicīgs risinājums. 2020.gadā esot pieņemts lēmums par Gogoļa ielas laukuma tirdzniecības moduļu nojaukšanu. Tajā laikā tirgotājiem tika apsolīts atrast vietu rūpniecības preču tirdzniecībai.

Savulaik, tika uzsākts kanālmalas revitalizācijas projekts, kura laikā bija paredzēts arī Zivju paviljona remonts. Uz remonta laiku bija plānots zivju produkcijas tirgotājus pārcelt uz Piena paviljonu. Taču šis projekts tika apturēts.

Līdz ar to Piena paviljons palika tukšs un tika pieņemts lēmums uz laiku paviljonā izvietot rūpniecības preču tirgotājus. Tas tika akceptēts akcionāru sapulcē iepriekšējā domes sasaukuma laikā.

Kā norādīja Druvnieks, aptuveni 60% - 65% tirgotāju Piena paviljonā bija no iepriekš nojauktajām rūpniecības preču tirdzniecības vietām.

Lai izvietotu rūpniecības preču tirdzniecības vietas, tika izlietoti 37 558 eiro. Šie ieguldījumi atmaksāsies aptuveni trīs mēnešu laikā. Viena mēneša ienākumi no šo preču tirdzniecības ir aptuveni 20 000 eiro.

Druvinieks arī informēja, ka Piena paviljons jau pirms remonta tikai nosacīti attaisnojis savu nosaukumu. Tajā no visiem tirgotājiem tikai aptuveni 30% tirgoja piena produktus. Visi šie tirgotāji ir pārcēlušies uz Gastronomijas paviljonu

Kā liecina "Firmas.lv" informācija 2019.gadā SIA "Rīgas centrāltirgus" strādāja ar 7,3 miljonu apgrozījumu un 216 000 eiro zaudējumiem.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 15 miljoni eiro, un tas pieder Rīgas pašvaldībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!