Foto: Pixabay

Vairāku nozaru Latvijas izcelsmes uzņēmumu vadītāji izveidojuši Biznesa ilgtspējas padomi, lai apmainītos zināšanām, padziļinātu izpratni par ilgtspēju un kopīgi veidotu ilgtspējīgāku uzņēmējdarbības vidi Latvijā, pavēstīja "Swedbank" pārstāvji.

Bankā norādīja, ka, atsaucoties "Swedbank" aicinājumam, Biznesa ilgtspējas padomē apvienojušies tādi Latvijas uzņēmumi kā "Latvijas finieris", "Latvijas dzelzceļš", "Latvijas mobilais telefons", medicīnas sabiedrība "ARS", "Madara Cosmetics", "Valmiermuiža", "Dobeles dzirnavnieks", Latvijas graudaudzētāju kooperatīvs "Vaks" un kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums "Laflora".

"Lai arī pēdējo 50 gadu laikā pasaulē ir notikusi nepieredzēti strauja ekonomiskā izaugsme, tā nav bijusi līdzsvarota. Dabas resursi, kas bija nepieciešami šīs izaugsmes nodrošināšanai, ir izsmelti. Sociālās problēmas ir samilzušas, jo labklājība sadalīta nevienlīdzīgi. Tāpēc mūsu visu kopīgs uzdevums tuvākā desmitgades laikā būs radīt jaunu ekonomiku, kas pilnā mērā rēķinās ar dabas nozīmi, kā arī investē dabas kapitāla uzturēšanā un atjaunošanā, lai mūsu ekonomiskā darbība arī būtu ilgtspējīga," pauda "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis.

Viņš arī minēja, ka pārmaiņu ceļā uzņēmēji turpmāk aizvien mazāk varēs paļauties uz līdzšinējo pieredzi, proti, kas uzņēmumam ir bijis vēsturisks veiksmes pamats, var nebūt priekšrocība turpmāk. Tāpēc gaidāmās pārmaiņas prasa jaunas zināšanas un jaunus sadarbības veidus, lai īstenotu pozitīvas pārmaiņas, kas rada Latvijai un tās uzņēmumiem jaunas iespējas.

Biznesa ilgtspējas padomes dalībnieki parakstījuši kopīgu apņemšanos izvirzīt skaidrus ilgtspējas mērķus un rīcības virzienus uzņēmumos. Piemēram, paātrināt siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanu, investēt aprites ekonomikā, energoefektivitātē un citos vides un klimata saudzēšanas pasākumos, kā arī ieguldīt resursus, lai izprastu un novērtētu produktu vai pakalpojumu ietekmi uz vidi un klimatu, kā arī ziņot par progresu klimata pārmaiņu novēršanā un vides ietekmes mazināšanā, regulāri pārskatot mērķus un vienlaikus izvairoties no zaļmaldināšanas.

Padome arī apņēmusies apmainīties ar idejām un pieredzi, veicināt objektīvu, argumentētu un cieņpilnu diskusiju par ilgtspējas jautājumiem, meklējot optimālo scenāriju Latvijas ceļam uz ilgtspējīgu attīstību, strādāt pie kopīgiem projektiem un iniciatīvām ilgtspējas jomā, kas sekmē sistēmiskas pārmaiņas. Dalībnieku iecere ir arī ilgtermiņā definēt kopīgus kvantitatīvus mērķus vides, sociālās un pārvaldības jomās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!