Foto: F64

2021. gada oktobrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās – tās mēneša laikā pieauga par 0,3%. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena pakāpās līdz 890 EUR/m². 2021. gadā sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājās par 10,2%, liecina "Arco Real Estate" aprēķini.

Visos lielākajos Rīgas mikrorajonos oktobrī turpinājās sērijveida dzīvokļu cenu palielināšanās. Tomēr oktobrī cenu pieaugums vairs nebija tik izteikts kā iepriekšējos mēnešos. Atsevišķos mikrorajonos netika konstatētas jebkādas cenu svārstības. Arī Rīgas apkārtnē dzīvokļu cenu pieaugums samazinājās un cenu pieaugums pārsvarā nepārsniedza 1%.

Oktobrī lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums joprojām bija zem 1000. Jāatzīmē, ka dzīvokļu piedāvājums arī bija būtiski zemāks nekā gadu iepriekš.

Kopš 2021. gada sākuma visos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas dzīvokļiem palielinājās. Lielākais cenu palielinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Bolderājā (+ 14%).

Oktobrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena pieauga līdz 890 EUR/m². Cenas vidēji bija par 45% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 EUR/m².

Oktobrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 6%. Piedāvājumu skaits "Arco Real Estate" analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos samazinājās par 7%. Salīdzinot ar 2020. gada oktobri, dzīvokļu piedāvājums kopumā bija zemāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija zemāks par 21% nekā pirms gada, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums par 24%.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits oktobrī bija Purvciemā, savukārt vismazākais dzīvokļu piedāvājumu skaits – Bolderājā.

Pagājušajā mēnesī lielākajos Rīgas mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu skaits pārsvarā samazinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits samazinājās Bolderājā – par 43%, savukārt visvairāk tas palielinājās Teikā (+ 22%).

Oktobrī, analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Āgenskalnā, turpretī Bolderājā un Imantā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais.

Oktobrī lielāko Rīgas mikrorajonu sērijveidu dzīvokļu cenās tika novērotas nelielas izmaiņas. Visos lielākajos mikrorajonos, izņemot Zolitūdi un Iļģuciemu, dzīvokļu cenas pieauga. Lielākais cenu pieaugums tika novērots Juglā, Purvciemā un Vecmīlgrāvī, kur cenas mēneša laikā palielinājās par 0,7%. Citos mikrorajonos cenu izmaiņas bija mazākas.

Salīdzinot ar 2020. gada sākumu, oktobrī sērijveida dzīvokļu cenas bija augstākas par 9%. Savukārt kopš 2021. gada sākuma cenas bija augstākas par 10%.

Oktobrī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 53 000 līdz 59 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 30 000 līdz 44 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 29 000 līdz 45 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!