Foto: F64

Attīstības finanšu institūcija "Altum" piešķīrusi vairāk nekā 400 000 eiro aizdevumu jauno uzņēmēju atbalstam, kas startējuši Kuldīgas novada LEADER projektu konkursā.

Finansējumu pirmo reizi saņēmuši visi pieteiktie projekti – kopumā deviņi novada uzņēmumi, kas darbojas pārtikas rūpniecības, kokapstrādes, amatniecības, veterinārijas, ēdināšanas, inženierdarbības un koku apkopes nozarēs.

Finansējuma piešķiršana notikusi ciešā sadarbībā ar Kuldīgas novada biedrību "Darīsim paši!", organizējot uzņēmējiem kopīgas apmācības un konsultācijas par projektu sagatavošanu un iesniegšanu.

Finansējums piešķirts biznesa attīstībai, apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, jauna aprīkojuma, tehnikas vai ražošanas iekārtu iegādei. To saņēmuši SIA "Rudys Brewing Co", SIA "DUNA Brewery", SIA "Smoke Farm", SIA "MMēbeles", SIA "Goldingen Woodworks", SIA "Fabr", SIA "Pet Care", SIA "Pro 3D" un SIA "Kursa Altum".

"Ciešā un produktīvā sadarbība starp iesaistītajām institūcijām un vietējiem uzņēmējiem mums ir ļāvusi atbalstīt spēcīgus, uz ilgtermiņu virzītus projektus. Šobrīd biedrības izsludinātajos projektu konkursos Kuldīgas novadā prioritāte ir tiem uzņēmējiem, kas nodarbojas ar ražošanu un nodrošina jaunas darba vietas," saka biedrības "Darīsim paši!" vadītāja Ieva Birbele.

"Joprojām saskaramies ar problēmu, ka uzņēmējiem trūkst finanšu pratības un spējas nodefinēt, kas būs radītais produkts vai pakalpojums, kāda būs tā pašizmaksa un mērķauditorija, tomēr kopīgiem spēkiem mums izdodas zināšanu līmeni celt un atbalstīt biznesa uzsākšanu vai attīstīšanu," viņa piebilst.

Finansējums piešķirts no "Altum" atbalsta programmas biznesa uzsākšanai un paplašināšanai. Kuldīgas novada uzņēmēji saņēmuši arī vairāk nekā 280 000 eiro no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!