Foto: Publicitātes attēli

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas "Riga Makerspace" izveidi A. Briāna ielā 13, Rīgā, deviņu būvkomersantu konkurencē par saimnieciski izdevīgāko atzīts piegādātāju apvienības "BBA, TILTS, PMK" piedāvājums par 7,4 miljoniem eiro, informē VNĪ.

Ja nebūs pārsūdzību, VNĪ slēgs līgumu ar uzņēmēju un būvniecība tiks uzsākta tuvāko mēnešu laikā, sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Pirmajā iepirkumā par tiesībām izveidot prototipēšanas darbnīcu "Riga Makerspace" pieteicās 11 būvuzņēmēji. Potenciālā līguma summa bija 6,37 miljoni eiro. Savukārt atkārtotajā iepirkumā pieteicās deviņi būvkomersanti, no kuriem četri bija pieteikušies arī pirmajā iepirkumā. Jaunā līguma summa ir 7,4 miljoni eiro (bez PVN), to iesniegusi piegādātāju apvienība "BBA, TILTS, PMK". Tā bija iesniegusi piedāvājumu arī pirmajā iepirkumā.

"Aizvadītā gada neparedzēti straujais izejmateriālu cenu kāpums radīja izaicinājumus visiem būvniecības procesa dalībniekiem. Arī mūs kā pasūtītāju straujais cenu kāpums ir ietekmējis. Būvniecības izmaksas joprojām turpina kāpt un šobrīd strauji aug arī energoresursu izmaksas, kā rezultātā būvkomersanti jau šobrīd iesniedz tāmes par lielāku kopējo summu. Aizvadītajā gadā mēs jau paredzējām šādu iespējamību, tādēļ piesaistījām papildus finansējumu projekta īstenošanai un kopējās projekta izmaksas joprojām iekļaujas piešķirtā budžeta apjomā," norāda Griškevičs.

Kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku A. Briāna ielā 13, Rīgā, pielāgos kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt skolēniem un studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu mācību procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem.

Foto: Publicitātes attēli

Projekta ietvaros atjaunojamās ēkas atrodas blakus UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektam "Rīgas vēsturiskais centrs". Viena no ēkām, kurai projekta ietvaros dos jaunas attīstības iespējas, ir ar vēsturisko vērtību. Projekta pilnvērtīgai īstenošanai šobrīd var pieteikties prototipēšanas darbnīcu iekārtu iepirkumā, kas sniegs iespēju to apmeklētājiem radīt jaunus un inovatīvus produktus.

Prototipēšanas darbnīcas "Riga Makerspace" attīstības projekta īstenošanai Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu no Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 5.6.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt Rīgas pilsētas revitalizāciju, nodrošinot teritorijas efektīvu sociālekonomisko izmantošanu" un 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" 4.2.1.2. pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas, kā arī valsts budžeta līdzekļus (tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā).

Paralēli prototipēšanas kompleksa izveidei ar ERAF atbalstu, VNĪ īsteno vēl divu radošo kvartālu izveidi. Blakus esošajā Miera ielā topošais Tabakas fabrikas kvartāls 1. posmā tiks attīstīts Latvijas Kultūras akadēmijas un Radošo industriju biznesa inkubatora vajadzībām, savukārt Šķirotavas apkaimē Meirānu ielā 2 taps VSIA "Latvijas Nacionālās operas un baleta" kultūras telpu un skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu komplekss.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!