Foto: Shutterstock

Lai pasargātu ceļotājus no turpmākajām aviācijas degvielas cenu izmaiņām, tūroperators "Novatours" turpmāk savu pakalpojumu cenā iekļaus aizsardzību pret degvielas cenas svārstībām.

Kompānija atgādina, ka jau pērn augusi naftas cena, bet Krievijas kara pret Ukrainu ietekmē šī gada martā tā ir sasniegusi gandrīz 130 USD par barelu, salīdzinot ar 80 USD par barelu gada sākumā. Attiecīgi kopš 2021. gada novembra fiksēts arī ievērojams aviācijas degvielas sadārdzinājums.

"Kopš 2022. gada sākuma aviācijas degvielas cena ir pieaugusi par aptuveni 60 procentiem. Šādam degvielas cenu pieaugumam ir tieša ietekme uz tūrisma nozari, kur transporta izmaksas veido vidēji 30% no pakalpojuma kopējās summas. Kamēr aviācijas degvielas cena tik ļoti svārstās un nenoteiktība tirgū ir liela, vēlamies pasargāt ceļotājus no iespējamām lielākām izmaksām, tāpēc šogad plānotajiem ceļojumiem ar šo pakalpojumu nodrošināsim cenu nemainību aviācijas degvielas cenas pieauguma ietekmē," klāsta "Novatours" pārdošanas daļas vadītāja Sanda Roze.

Šis pakalpojums attieksies gan uz jaunām, gan iepriekš iegādātām ceļojumu vai aviobiļešu rezervācijām. Pēc uzņēmuma aprēķiniem, ja nākotnē aviācijas degvielas cena pieaugtu par aptuveni 25%, brauciena izmaksas pieaugtu vidēji vismaz par 30 eiro atkarībā no izvēlētā brīvdienu galamērķa. Savukārt fiksētā pakalpojuma cena vienai personai ir 11,5 eiro, kas ir 1-2% no ceļojuma gala izmaksām, lēš ceļojumu organizators.

"Novatours" ir viens no lielākajiem tūroperatoriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā; tas organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!