Foto: F64

19. septembrī 47,22 miljonus eiro vērta komercķīla reģistrēta Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA "Rīgas satiksme", informē "Lursoft Klientu portfelis".

Par labu SIA "Citadele Factoring" pasažieru pārvadātājs ieķīlājis 68 autobusus "Solaris Urbino 18". Uzņēmumam ir liegts šos transportlīdzekļus izvest no Latvijas teritorijas.

"Lursoft" informācija rāda, ka RPSIA "Rīgas satiksme" šobrīd reģistrētas 36 aktīvas komercķīlas, no tām divas reģistrētas šogad.

2021. gadā Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kopējie ieņēmumi bija 161,12 miljoni eiro, kas ir par 7,14% mazāk nekā 2020. gadā. Uzņēmuma peļņa pieaugusi līdz 3 miljoniem eiro. Gūto peļņu paredzēts ieguldīt galvenokārt trolejbusu un tramvaju infrastruktūras uzturēšanā un atjaunošanā.

Iesniegtajā vadības ziņojumā pasažieru pārvadātājs norādījis, ka tā ieņēmumi no pārdotajām sabiedriskā transporta biļetēm pērn samazinājušies par 4,1 miljonu eiro, sarūkot līdz 27,6 miljoniem eiro.

Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" norāda, ka arī pagājušajā gadā sabiedriskā transporta pakalpojumu un pasažieru pārvadājumus būtiski ietekmēja pārvadātāja pienākums nodrošināt Covid-19 pandēmijas ierobežojumus. Pērn pārvadāti 74,29 miljoni pasažieru, kas ir par 17% mazāk nekā 2020. gadā.

Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" aizvadītajā gadā apkalpoja 52 autobusu, 17 trolejbusu un sešus tramvaju maršrutus. Uzņēmuma iesniegtajā gada pārskatā norādīts, ka autobusu maršrutu kopējais garums sasniedza 875,3 km, trolejbusu – 166,46 km, bet tramvaju – 69,15 km.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!