Foto: Unsplash/Tierra Mallorca
Rīgā un Pierīgā pirmreizējā tirgū pieejami 140 pilnībā pabeigti vidējās klases dzīvokļi, kas ir divas reizes mazāk nekā jūnijā, kad pirmreizējā tirgū bija pieejami 280 pilnībā pabeigti dzīvokļi vidējās klases segmentā, teikts nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas "Colliers" apskatā.

Vienlaikus "Colliers" pārstāvji norāda, ka situāciju drīzumā varētu mainīt vairāku lielu projektu pabeigšana.

Lai arī, salīdzinot ar 2021. gadu, šogad jauno mājokļu iegādes darījumu temps pirmreizējā tirgū ir samazinājies, tas nav traucējis aizvadītajā ceturksnī būtiski samazināt arī piedāvājumu pilnībā pabeigto vidējās klases mājokļu segmentā, min kompānijā.

"Colliers" Izpētes un konsultāciju departamenta asociētā direktore Agija Vērdiņa norāda, ka līdz šim 2022. gadā ekspluatācijā nodoti projekti, kuros lielākā daļa dzīvokļu pārdoti jau būvniecības stadijā. Tā kā tirgū valda pabeigtu jauno dzīvokļu trūkums, arī būvniecības laikā nepārdotie dzīvokļi ātri atrod jaunus saimniekus, tādējādi pabeigto vidējās klases dzīvokļu skaits tirgū saglabājas neliels.

Vienlaikus šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, par 26% palielinājies būvniecības stadijā esošo un rezervācijai pieejamo dzīvokļu skaits vidējās klases segmentā - no 982 dzīvokļiem jūnijā līdz 1237 dzīvokļiem oktobrī. Tas savukārt palielina cerības, ka, saglabājoties pašreizējam dzīvokļu rezervācijas tempam un nekustamo īpašumu attīstītājiem nododot ekspluatācijā gandrīz pabeigtos jauno mājokļu projektus, drīzumā varētu nedaudz palielināties arī pirmreizējā tirgū pieejamo gatavo vidējās klases mājokļu īpatsvars, min kompānijā.

Pēc "Colliers" datiem, kopumā pirmreizējā tirgū (ekonomiskajā, vidējā, biznesa un premium klases segmentā) Rīgā un Pierīgā pašlaik pieejami aptuveni 2680 dzīvokļu, no kuriem 830 ir pilnībā pabeigti, savukārt vairāk nekā 1850 ir būvniecības stadijā. Vienlaikus vairāk nekā 1730 būvniecības stadijā esošu dzīvokļu savus saimniekus jau ir atraduši.

Pie nosacījuma, ja saglabātos pēdējo 12 mēnešu vidējais pārdošanas temps, būtu nepieciešams nedaudz mazāk par diviem gadiem, lai iztirgotu šobrīd pabeigtos un būvniecības stadijā esošos dzīvokļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!