Foto: Publicitātes foto
AS "CleanR Grupa" industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "CleanR Verso" atklāj modernāko otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centru, kas pēc 1,2 miljonu lielām investīcijām dubulto kopējās ražošanas jaudas, bet atsevišķu šķiroto materiālu apjomu kāpina pat vairāk nekā 20 reižu.

Investīcijas centra modernizācijā īstenotas aizvadītā gada nogalē atbilstoši AS “CleanR Grupa” stratēģiskajiem mērķiem, investējot videi draudzīgu risinājumu ieviešanā un ražošanas modernizācijā. Pēc modernizācijas otrreizēji atgūstamu materiālu kopējās šķirošanas jaudas ir dubultotas. Modernizācijā būtisks uzsvars likts uz iekārtu automatizāciju, kas palīdz efektīvāk plānot cilvēkresursus.

“2022. gadā dalīti vāktu atkritumu jeb otrreizēji atgūstamu materiālu apjoms, ko ievedam šķirošanas centrā, būtiski palielinājās. Stājoties spēkā Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas galvaspilsētā daudzdzīvokļu mājām un tirdzniecības objektiem atkritumu šķirošanu noteica kā obligātu, šķirotu materiālu apjoms, ko saņemam savā centrā, ir pieaudzis vairāk nekā par 30%. Lai nodrošinātu savāktā materiāla pāršķirošanu, centra jaudas bija būtiski jākāpina,” skaidro AS “CleanR Grupa” valdes loceklis Guntars Levics.

Vienlaikus ar otrreizēji atgūstamu materiālu apjoma būtisku pieaugumu 2022. gadā bija vērojams nešķirotu sadzīves atkritumu apjoma samazinājums. Gaidāms, ka, turpinot palielināties nešķirotu atkritumu apsaimniekošanas maksai, kas ir valsts mērķtiecīgi īstenota vides politika, lai sasniegtu Latvijas un visas Eiropas nospraustos Zaļā kursa mērķus, dalīti vāktu un otrreizēji atgūstamu materiālu apjoms turpinās palielināties. AS “CleanR Grupa” turpina investēt ražotnēs, lai nodrošinātu ne vien šķirošanu, bet arī to tālāku pārstrādi jaunos produktos. Tā testa režīmā darbu jau ir sākusi jaunā plastmasas pārstrādes rūpnīca.

31. janvārī jaunajā otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrā notika arī biržas zvana ceremonija, ar kuru AS “CleanR Grupa” obligācijas iekļautas biržas “Nasdaq Riga” Baltijas “First North” tirgū.

AS “CleanR Grupa” ietilpst sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso”, telpu uzkopšanas uzņēmums SIA “Vizii” un pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Vizii Urban”. AS “CleanR Grupa”, tās meitasuzņēmumu un asociēto sabiedrību galvenais darbības veids ir vides pakalpojumu pārvaldība.

Patstāvīgu darbu “CleanR Verso” sāka 2023. gadā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!